-
-
-
hej,
jestem członkiem dwóch kół (Koła Naukowo-Badawczego GIS oraz Koła Naukowego GEOPROJEKT). szczerze mówiąc to mało się dzieję.
1) Koło GIS ma około 50-60 członków z czego około 10 osób (chyba dokładnie osiem) plus przewodnicząca (Ewelina Puniach) robią coś na bieżąco. pozostali członkowie (w tym ja) pomagają doraźnie przy jakichś większych akcjach. w sumie jestem w tym kole dopiero rok (tak jak chyba wszyscy obecni członkowie, oprócz Eweliny) i niewiele mogę o nim powiedzieć. obecnie z tego co się orientuję to koło pracuje nad wizualizacją 3D skanigu laserowego nowego geocentrum (oczywiście przy pomocy takich programów jak AutoCad i SkechUp). i własnie ze SkechUp'u mieliśmy w tym celu takie małe szkolenie (jeden z kolegów który się nie dawno bronił (i obronił mgr) przyszedł na dwie godzinki i w pracowni komputerowej GISu pokazywał możliwości programu, oczywiście próbowaliśmy jego poczynania naśladować, więc to nie była taka sucha prezentacja).
2) Koło GEOPROJEKT jest mniejszym kołem i ma około 15 członków i obecnie nie wiem czy coś się w nim dzieje. zostało założone na początku semestru letniego 2011 (więc jest bardzo młodziutkim kołem). początkowo spotykaliśmy się co tydzień i nasz opiekun uczył na obsługi AutoCad'a. Obecnie już dosyć swobodnie posługuję się tym programem, podobnie inni członkowie koła i chyba już nikt nie chodzi na spotkania. jeśli masz jakieś pytania to kieruj je najlepiej do przewodniczącego koła (Paweł Kalka). z tego co się orientuję to jeszcze niektórzy uczyli się obsługi innych programów do projektowania (m.in. MicroStation).
3) osobiście myślę, iż na pierwszym roku nie ma co się tak szybko angażować w koła naukowe. lepiej na drugim roku. na drugim roku możesz zapisać się do koła GEOPROJEKT, ale najlepiej zapisać się grupą i wtedy prowadzący (obecnie p. Zombroń) przybliży wam działanie programów do projektowanie, które oczywiście przydadzą się na późniejszych latach. polecam.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e