• 0


 • Oto informator do rekrutacji 2015 (edytowany z 2012, 2014) w pytaniach i odpowiedziach utworzony przez użytkownika Reiz3N , któremu bardzo serdecznie za to dziękujemy :)
  Edycja: Karolinchen

  FAQ (Czyli sprawdź zanim napiszesz!);  1. Pyt: Czy warto iść na politechnikę, jaki kierunek wybrać?
  Odp: To nie dział ani miejsce na takie pytania, pomyśl co Cię interesuje, popytaj absolwentów. Ale nie tutaj.

  2. Pyt: Hej, jak w ogóle się zarejestrować? Nic nie rozumiem...
  Odp: Warto zacząć od lektury tego linka: http://rekrutacja.pwr.edu...-krok-po-kroku/

  3. Pyt: Do kiedy mam czas?
  Odp: Pełny TERMINARZ znajdziesz tutaj: http://rekrutacja.pwr.edu...ia-stacjonarne/

  4. Pyt: Za dużo dat, nic nie rozumiem…
  Odp: W uproszczeniu czas na rejestrację oraz wpłatę masz do 8 lipca (włącznie) bieżącego roku, ale nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

  5. Pyt: Zrobiłem błąd w zgłoszeniach! Co teraz?
  Odp: Spokojnie, po prostu napisz dokładny opis błędu jaki popełniłeś oraz Twoje dane czyli imię, nazwisko, pesel oraz adres zameldowania i wyślij je na adres rekrutacja@pwr.wroc.pl

  6. Pyt: Mail wysłałem w piątek, jest niedziela a tu nic i nic!
  Odp: Pracownicy politechniki to też ludzie, nie oczekuj odpowiedzi w dni wolne, poczekaj do poniedziałku, jeśli w ciągu dwóch dni roboczych nie uzyskasz odpowiedzi spróbuj ponownie wysłać wiadomość.

  7. Pyt: Złożyłem złe zgłoszenie! Co teraz?
  Odp: Patrz wyżej, opisz dokładnie problem i skontaktuj się z działem rekrutacji, bez paniki – pomoże Ci w naprawie błędu.

  8. Pyt: Pomyliłem się i złożyłem dwa osobne zgłoszenia zamiast jednego!
  Odp: Patrz wyżej, zgłoszenia mogą zostać połączone przez dział rekrutacji.

  9. Pyt: Ile zapłacić, ile mogę wybrać, ile wydziałów?
  Odp: opłata na kierunek Architektura i Urbanistyka wynosi: 150 zł
  opłata na pozostałe kierunki wynosi: 85 zł

  Możesz wybrać 3 kierunki w ramach jednego wydziału za jedną opłatą. Skomplikowane? Mówiąc prościej, płacisz za wydział nie kierunek, ale pamiętaj, że na każdym za jedną opłatę dostajesz w „pakiecie” możliwość wybrania tylko 3 kierunków (preferencji)! Pamiętaj aby ustawić listę priorytetów, od kierunku który Cie najbardziej interesuje, po te najbardziej „awaryjne”

  10. Pyt: Przeszedłem przez całą rejestrację, ale nie wiem, co mam wpisywać do przelewu bankowego.
  Odp: Nie liczy się, co wpiszecie w danych przelewu, musi się zgadzać jedynie numer konta i kwota.

  11. Pyt: Dalej nie rozumiem…
  Odp: Drukując podanie macie na końcu blankiety wpłat na konto, przepiszcie dane do przelewu lub idźcie na pocztę z nimi. (Moje zgłoszenia -> podsumowanie zgłoszenia -> drukuj podanie)

  12. Pyt: Gdzie mam wpisać numer rejestracyjny?
  Odp: Numer rejestracyjny was nie interesuje.

  13. Pyt: W jaki sposób przebiega weryfikacja i ile może ona potrwać?
  Odp: Weryfikacja przeprowadzana jest ręcznie przez pracowników Uczelni na podstawie wpływającej opłaty rekrutacyjnej. Taka weryfikacja może potrwać nawet kilka dni.

  14. Pyt: Nie wiem czy dostanę się na studia, wie ktoś może jakie były progi? Albo jak się zmieniają?
  Odp: Progi można znaleźć tutaj
  http://rekrutacja.pwr.edu...arne-i-stopnia/

  Progi zależą od bardzo wielu rzeczy, mogą spadać lub wzrastać nawet kilkukrotnie, zależy to m.in. od faktu zamawiania danego kierunku, chwilowej mody, ilości chętnych, także są praktycznie prawie nie do przewidzenia.

  Progi z poprzednich lat, a także "realne" wartości progów znajdują się także na tym forum (na stronie PWr są podane dla 1. listy zakwalifikowanych do przyjęcia, na forum są po wszystkich listach, rezerwach i rekrutacjach)

  15. Pyt: Ile jest wolnych miejsc na moim kierunku, ile było w zeszłych latach?
  Odp: zeszłoroczne liczby miejsc są podane w tym temacie: http://polwro.com/t,plano...dia-w-pwr,19171

  16. Pyt: Co to są te małe punkty rekrutacji?
  Odp: Małe punkty rekrutacji są wyznacznikiem wg. którego wybiera się z osób o tej samej ilości wskaźnika „dużych punktów” czyli jeśli np. zarówno Ty jak i inna osoba macie po 250 „dużych punktów” ale Ty masz więcej małych punktów to znajdujesz się wyżej na liście.

  17. Pyt: Czy przed ogłoszeniem wyników muszę dostarczyć jakieś dokumenty?
  Odp: Nie, przed ogłoszeniem wyników wszystkie formalności występują tylko i wyłącznie drogą elektroniczną.

  18. Pyt: Co w przypadku, gdy rekrutuję się na 2 wydziały, i na jeden dostanę się w 1. rekrutacji, a na drugi będę na liście rezerwowej (a wolę studiować ten rezerwowy)?
  Odp. Zanieś dokumenty na ten wydział, na który się dostałeś. Jeśli dostaniesz się później na "wymarzony" kierunek, możesz zabrać dokumenty z innego wydziału i przenieść na ten "wymarzony".
  _________________
  Czarne dziury to miejsca, w których Bóg podzielił przez zero.

  Ostatnio zmieniony przez mrb 2015-07-17, 11:30, w całości zmieniany 2 razy 

  d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
 • MODmrb  
  INF/DAN
  Wydział: W-8 IZ
  Rok studiów: 5

  zobacz profil
  szybka wiadomość
 • 1


 • Uzupełnienie FAQ o nowe zagadnienia:

  Q - question (pytanie)
  A - answer (odpowiedź)

  Q19: Jestem XX na liście rezerwowych. Czy mam szanse się dostać na dany kierunek?
  A19: Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pod uwagę trzeba wziąć popularność kierunku (ilość chętnych na miejsce), ilość planowanych na nim miejsc oraz pozycję na liście rezerwowych (można ją poznać kontaktując się z Działem Rekrutacji PWr). Przykładowo:
  - sytuacja 1: kierunek nie należący do najpopularniejszych (często wybierany jako opcja awaryjna), planowanych 150 miejsc, pozycja na liście rezerwowej 30 - duże szanse.
  - sytuacja 2: kierunek należący do ścisłej czołówki, planowanych miejsc 300, pozycja na liście 120 - małe szanse
  - sytuacja 3: dowolny kierunek, miejsc 120, pozycja na liście rezerwowej - 150 - bardzo małe szanse (wiadomo czemu :) )

  Q20: Czy próg spadnie o YY punktów? / O ile spadną progi w tym roku?
  A20: Warto zacząć od tego, jak ustalane są progi punktowe w rekrutacji. Nie są one ustalane odgórnie. Ich wysokość jest zależna od wysokości wskaźnika ostatniej osoby, która zamyka limit miejsc na kierunku. To czy progi spadną, nie zależy wcale od uczelni, tylko w uproszczeniu od ilości osób które zrezygnują. Idąc dalej tym tropem - ciężko określić o ile spadną progi w aktualnej rekrutacji, ponieważ nie wiadomo ile osób zrezygnuje oraz jak prezentuje się lista rankingowa (np. różnica wskaźników u wielu osób to 0,1 punktu). Myślenie typu "w tamtym progu spadły o 30 punktów, to w tym pewnie też" nie jest poprawne i może się nie sprawdzić. :)

  Q21: Mam pytanie odnośnie przebiegu rekrutacji, nie wiem co robić!!??
  A21: Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Należy skontaktować się z Działem Rekrutacji PWr (użyj Google'a :) ). Dostępne drogi to wizyta osobista oraz kontakt telefoniczny i mailowy. Ponadto pracownicy owego działu chętnie pomagają we wszelkich problemach związanych z rekrutacją (np. zmiana danych osobowych lub aktualizacja zgłoszeń rekrutacyjnych).

  Q22: Dostałem się na A, B, C, który kierunek wybrać? / Co jest lepsze informatyka na WX, czy informatyka na WY?
  A22: To pytanie to taka forumowa płachta na byka. Sytuację można przedstawić następująco:

  Zdałem maturę, czyli uzyskałem świadectwo dojrzałości. Znam siebie najlepiej, ale zapytam na forum obcych ludzi, którzy na pewno znają lepiej moje możliwości i preferencje.

  Sytuacja jest lekko komiczna. ;) Musicie sami przestudiować listy przedmiotów na danych kierunkach, pomyśleć co was interesuje. Umiejętność logicznego myślenia na studiach jest wymagana. Bez tego można bardzo szybko wylecieć. :)

  Na forum znajduje się wiele tematów odnośnie różnych kierunków. Tam można dowiedzieć się wielu ciekawostek odnośnie realizowanych kursów oraz perspektyw. Podejście typu: polećcie mi kierunek, po którym będę zarabiać dużo pieniędzy jest złe. Po takim wyborze będziecie się tylko męczyć, co prawdopodobnie przełoży się na szybkie pożegnanie się z uczelnią.

  Q23: Nie dostałem się podczas pierwszej rekrutacji / zapomniałem o pierwszej rekrutacji. Czy mam szansę się jeszcze dostać? / Jakie kierunki będą podczas drugiej rekrutacji?
  A23: Są dwie wiadomości - dobra i zła. Dobra jest taka, że owszem masz szansę dostać się na PWr, natomiast zła jest taka, że nie wszystkie kierunki z pierwszej rekrutacji będą dostępne. Tu może pojawić się pytanie: jakie kierunki będą dostępne w drugiej rekrutacji. Odpowiedź jest prosta. Te, na których po pierwszej rekrutacji zostaną miejsca (z tego wynika, że nikt nie odpowie, które z nich będą dostępne godzinę po ogłoszeniu wyników pierwszej rekrutacji! Trzeba poczekać, aż wszyscy zainteresowani złożą dokumenty i wtedy będzie cokolwiek wiadomo!). Jeśli ktoś jest zainteresowany, może użyć Google'a w celu wyszukania dostępnych kierunków w drugiej rekrutacji w poprzednich latach. UWAGA: to, że kierunek był dostępny rok temu, dwa i trzy wcale nie znaczy, że będzie dostępny i w tym roku!

  Q24: Hurra, dostałem się na uczelnię, ale co teraz? Przecież nie wiem kiedy zaczynają się zajęcia, kiedy są dla mnie ważne terminy (stypendia, itp.)
  A24: Wszystkie ważne informacje (terminy: składania podań o stypendia, dni wstępnych, informacje: o zapisach oraz o legitymacji) będą zawarte w liście, który otrzymasz od Politechniki (wraz z decyzją o przyjęciu).

  Q25: Czy możliwe jest przeniesienie się na inny kierunek od razu po rekrutacji / semestrze / roku / kiedykolwiek?
  A25: To pytanie ma wiele odpowiedzi, co najmniej tyle, ile jest wydziałów ;) . Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi jest telefon lub wizyta w dziekanacie wydziału, którym jesteśmy zainteresowani. :) Jeśli ktoś jest niecierpliwy może użyć forumowej wyszukiwarki, kilka tematów ze wskazówkami, odnośnie przenosin na pewno się znajdzie.

  Q26: Czy kopia świadectwa naprawdę musi być poświadczona przez notariusza lub pracownika PWr? Nie może tego zrobić babcia, ciocia lub pani na poczcie?
  A26: Należy pamiętać, że przy składaniu dokumentów należy złożyć ich kopie (NIE ODPISY). Jeśli wysyłamy dokumenty pocztą może je potwierdzić JEDYNIE notariusz (oczywiście za opłatą). Jeśli jednak ktoś planuje się wybrać do Wrocławia (co ze swojej strony polecam :D ) to może potwierdzić dokumenty u osoby przyjmującej dokumenty. Należy wtedy posiadać własne kopie oraz oryginały, po to aby stwierdzić zgodność.
  d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 17,9ms. Zapytań do SQL: 16