• -2
  • cytuj |

  • Czy wszystkie zajęcia przez cały okres studiów ( II stopnia zaoczne ) to jest matematyka w najgorszym tego słowa znaczeniu ? Szczerze mówiąc idąc na Politechnikę liczyłem się, że łatwo nie będzie ale to co spotyka mnie / nas na każdym zjeździe to jest jakiś survival.

    Rozmawiałem z kolegami którzy kończyli ten wydział kilka lat temu i jak im mówię, że na SWD mam matematykę to się dziwią bo mówią że u nich tego nie było, pisali system ekspertowy.

    Metody nauk Empirycznych : To samo , sama matematyka

    Teoria i Inżynieria : Matna

    Wszsytko MATMA !! Czy na którymś semestrze tego kierunku dotknę kompa ??!!?? Nie mówię tu o zajęciach z Doktorem Świątkiem bo tam akurat mamy dostęp do kompów ponieważ robimy jakieś tam projekty.

    Bardzo proszę jakiegoś kolegę z wyższego roku o wypowiedzenie się jak wygląda nauka na dalszych semestrach i jężeli pamięta to jak wyglądają zaliczenia na zajęciach które tak naprawdę są o NICZYM !

    Co by było łatwiej podaję Listę przedmiotów wraz z listą wykładowców :

    1) SWD Wykład- Józef Józefczyk - Wykład wcale nie pokrywa się z laboratoriami.

    2) SWD Laboratoria - Dariusz Gąsior - Matematyk który chyba sam jeden tylko rozumie treść list zadań które zadaje studentom.

    3) Modelowanie i Analiza Systemów - Zbigniew Huzar - Gościu który sam tylko rozumie o czym mówi, bo reszta sali go nie słyszy. Wykład jest opóźniony w stosunku do laborek z którymi jest przez to problem.

    4) Teria i inżynieria ruchu teleinformatycznego - Wykład - Adam Grzech - Wzory, Wzory, Wzory i jeszcze raz Wzory sam wykładowca wie tylko co każdy z nich oznacza.

    5) Metody Nauk Empirycznych - Wkład - Wacław Kasprzak - Matma, Matma, Matma !!

    6) Systemy Informacyjne - Adam Zgrzywa - chyba jedyny wykład który idzie zrozumieć bo nie opiera się na matematyce.

    Jeżeli któryś z kolegów może wypowiedzieć się o podanych powyżej wykładowców, o tym jakie są u nich zaliczenia, z czego, oraz jak wygląda program studiów na drugim i trzecim semestrze to piszcie proszę.

    Sorry za esej inaczej się nie dało .....

    Oczekuję szczerych odpowiedzi :)

    Młody Padawan
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • redweed  
    Wydział: W-3 Chemiczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • zerknij na stronę swojego wydziały albo edukacjęcl, tam znajdziesz program studiów i opis kursów. Jestem akurat z chemicznego i też mam samą matmę i fizę - podobnie jak Ty, zastanawiam się kiedy dotknę jakiejkolwiek probówki i założę fartuch :) z programu studiów wynika, że trzeba najpierw przetrzymać tą "ogólnościówkę"
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • adifek  
    Wydział: W-11 WPPT
    Rok studiów: 3

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Widać nie chcesz być informatykiem, a "znającym się na komputerach" ;)


    Prawda jest taka, że informatyka to najbliższa matematyce dziedzina wiedzy... Nie da się ZROZUMIEĆ pewnych rzeczy bez aparatu matematycznego. A jeśli ten jest dla Ciebie za trudny... Cóż, jest wiele innych kierunków :P
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Ależ ja się z tobą zgadzam !

    Tylko, że matematyka i cała batalia z nią związana była na studiach I stopnia a jak pewnie zauważyłeś temat dotyczy uzupełniających II stopnia :) Jak juz pisałem w 1 wątku mam kilkoro znajomych po W-8 i żaden z nich nie miał tyle matmy ile MY. Stąd ten post i pytania.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • revcorey
    Wydział: W-5 Elektryczny
    Rok studiów: 5

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Jak nie chcecie matmy to trzeba było iść na filologie Polską. Nie bardzo wiem czego oczekuje człowiek idąc na polibude. Fakt czasami jest przeładowanie matematykom tylko że trzeba wiedzieć ,że jest przydatna. Nie wiem co chciałeś trzaskać certyfikat cisco czy ms na przedmiocie :P
    Pokaże może na przykładzie koleżanki z w-3. Mówi że na razie nie dotyka próbówek tylko matma. Dobrze podchodzi teraz do tych próbówek i co? A no nic. Bo trzeba sobie różne rzeczy najpierw policzyć(na w-3 po za tym pod większością przedmiotów kryje się matma i to na każdym etapie).
    Tak jak automatyka napędu elektrycznego to najpierw budowa modelu matematycznego w matlabie a później na żywym układzie sprawdzenie, to po prostu pomaga zrozumieć.
    Człowiek z matmą styka się mocno jak pracuje w działach R&D i projektuje. Chociaż programista to szczególna dziedzina może równie dobrze używać tylko dodawania i odejmowania albo siepać całkami.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Tylko, ze np.:
    - prowadzacy wyklad z SWD to Prof. Jerzy Jozefczyk (a nie Jozef),
    - forma pomocnicza do wykladu SWD to cwiczenia, a nie laboratorium,
    - studia sa albo II stopnia albo USM (to nie to samo),
    - niestacjonarne studia II stopnia na kierunku informatyka na W8 sa prowadzone po raz pierwszy, wobec tego zaden z Twoich kolegow nie mogl sie wypowiadac w tej kwestii.

    Nic dziwnego, ze wydaje Ci sie np., ze material wykladu SWD nie pasuje do cwiczen, chociaz jest wrecz przeciwnie.

    Odnosnie matematyki - "czystej" matematyki jest mniej niz kiedys (np. w przypadku jednolitych studiow magisterskich), tylko troszke inaczej sa obecnie rozlozone tresci (pierwotnie bylo tak, ze cala matematyka - 2 semestry analizy matematycznej, 2 semestry algebry, semestr logiki i teorii mnogosci, semestr matematyki dyskretnej, semestr rachunku prawdopodobienstwa, semestr statystyki - byly realizowane w ciagu dwoch pierwszych lat).

    To zdziwienie (odnosnie ilosci matematyki), wynika chyba z chorego spojrzenia na informatyke (dla niektorych kazdy kto "zna sie na komputerze" jest "informatykiem"). Gdyby chciec przyrownac w tej kwestii informatyke np. do budownictwa, to tak jakby student budonictwa dziwil sie, po co mu rownania rozniczkowe i pytal kiedy dadza mu kielnie?

    Do klepania kodu i administracji systemami/sieciami wystarczy technik informatyk (i wiem z praktyki, ze takimi zadaniami w powaznych firmach informatycznych zajmuja sie osoby, ktore nie maja nawet sredniego wyksztalcenia - sic!).
    Studia magisterskie to wiecej niz studia inzynierskie. Inzynier poznaje mechanizmy (ktore sa fundamentem jego dzialan technicznych), a magister dociera do ich istoty i sedna problemow (coraz wiecej teorii).

    Jesli ktos jest zainteresowany rozszerzeniem swoich (praktycznych) wiadomosci technicznych lub inzynierskich to niepotrzebnie traci czas na studia magisterskie. Od tego sa studia podyplomowe i roznego rodzaju kursy tematyczne.
    Niestety sytuacja jest tez wypaczona przez powody, ktorymi kieruja sie ludzie wybierajacy studia magisterskie - wymaganie pracodawcy (glownie w przypadku panstwowych przedsiebiorstw), chec zdobycia tytulu magistra lub niezrozumienie celow ksztalcenia na tych studiach (mylenie studiow II stopnia z kursami doksztalcajacymi).
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Jestem studentem dyskutowanego kierunki i trudno mi się nie zgodzić anihilati . Tylko : teoretycznie teoria i praktyka nie różnią się, ale w praktyce jest inaczej ! i niestety w naszym przypadku również tak jest. W przypadku SWD oraz Modelowania i Analizy Systemów, wykłady NIE POKRYWAJĄ się z laboratoriami, na których musisz się wykazać pewną wiedzą. W tym miejscu należy się wielki ukłon dla dr. Dariusza Gąsiora, który nie dość, że jest znakomitym wykładowcą to jeszcze potrafił zrozumieć nasz problem i dostosował swoje wymagania do naszych możliwości. Laboratoria z Modelowania i Analizy to wielka porażka i w zasadzie wstyd dla Politechniki. Prowadząca bez najmniejszego zacięcia dydaktycznego, sprawiająca wrażenie odbębniania pańszczyzny, itd.. Generalnie czas spędzony na laboratoriach jest czasem straconym w 100%, a do tego zostaje problem ich zaliczenia.
    Wracając do matematyki to na 10 pozycji w indeksie to tylko dwie tak naprawdę opierają się na matematyce bardziej dla zaawansowanych. W pozostałych przedmiotach, pojawiają się wzory, ale to nie oznacza, że jest to matematyka. W dziedzinach technicznych nie ma szans uniknąć matematyki.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 24,6ms. Zapytań do SQL: 14