• 0
  • cytuj |

  • Witam!
    Jestem tegoroczną maturzystką aspirującą na studia na zacnej uczelni, jaką jest PWr ;-)

    Z długotrwałych analiz przeróżnych tematów na przeróżnych forach z przeróżnych kierunków zdecydowałam się na technologię chemiczną. Z jednej strony słychać medialne echa, "Studuj na politechnice, będziesz zajebisty, na bank znajdziesz pracę!", z drugiej niestety czytając wypowiedzi absolwentów wcale nie jest tak różowo. No ale niestety, do żadnej socjologii, czy tam innej psychologii się nie nadaję.
    Jakie jest wasze zdanie na temat przyszłości po tym kierunku? Czy generalnie opłaca się w to bawić?

    Druga sprawa dotyczy rekrutacji na tenże kierunek. Cięzko się połapać w tych wszystkich przelicznikach i progach punktowych - czy mógłby ktoś pochwalić się z jakimi wynikami z matury dostał się na techn. (lub inne kierunki)?

    No i jeszcze jedno istotne pytanie: jak wygląda atmosfera na wydziale chemicznym? Dużo kobitek można tam znaleźć? Jakieś plusy, minusy? Bardzo mile widziane ;-)

    A jakby ktoś jeszcze pokusił się na rozmowę na gadu-gadu (7297842) to już w ogóle byłoby genialne. Proszę o pomoc - zapraszam do dyskusji ;-)
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Nie wiem, jak z praca w przemysle chemicznym w Polsce, ale wiem, ze w USA place po kierunku Chemical Engineering (inzyniera chemiczna - np. technologia chemiczna) sa najwyzsze. Osoba ze stopniem licencjata/inzyniera zaraz po studiach ma zarobki (srednie) w wysokosci 80 tysiecy dolarow na rok. Natomiast osoby po Biomedical Engineering (np. inzynieria biomedyczna - np. biotechnologia, na ktorej pierwszym roku jestem) maja najnizsze (srednie) zarobki w wysokosci 60 tysiecy dolarow rocznie, ale place w tym sektorze rosna najszybciej i byc moze, kiedy ukonczysz studia magisterskie czy nawet doktorskie, bedzie to kierunek najlepiej platny.

    Progi punktowe beda calkiem inne od tych poprzednich, bo formula matury sie zmienila. Rocznik 91 bedzie pisal de facto stara mature (kazda osoba piszaca poziom rozszerzony musi pisac poziom podstawowy; niby dalej nazywa sie to nowa matura, ale bardziej przypomina te stara). Nie da sie wiec tego porownywac do poprzednich lat, kiedy obowiazywala nowa matura ani kiedy obowiazywala stara matura (bo tamta byla sprawdzana w szkole danego ucznia, wiec byla malo obiektywna).

    Na biotechnologii w mojej grupie bylo 7 chlopakow na 30 osob.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • effaclar  
    Wydział: W-3 Chemiczny
    Rok studiów: 2

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • według mnie atmosfera jest dobra, o ile trafi się na fajne osoby, a nie na takie, które lubią bawić się w "wyścig szczurów", z zatrudnieniem to się za bardzo nie orientuję, martwić się będę za 5 lat, no i przez te lata może się zmienić, a do tych przeliczników, to wszystko jest wytłumaczone na stronie głównej Pwr (odnośnik rekrutacja, czy coś tam), ale w praktyce jest tak, że wypełniając podanie system automatycznie liczy punkty i jeśli chcesz studiować na technologii, to nie musisz zdać "super" matury, nie wiem jak będzie w tym roku, ale z zeszłym wystarczyło, że się zdało chemię rozszerzoną na ok 50% i looz, ale dobrze jest zdawać też matmę, bo takie osoby mają większe szanse na zaliczenie analizy mat. :)
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 11,2ms. Zapytań do SQL: 18