-
-
-
Cześć! Właśnie zastanawiam się nad studiowaniem biotechnologii lub technologii chemicznej lub chemii na pwr. W związku z tym chciałabym zapytać absolwentów/studentów o kilka kwestii:
1. Jak oceniacie studia, wykładowców, wyposażenie labów? Czy studia są bardzo ciężkie? Dużo osób wyleciało w trakcie? Czy osoba dość dobra z matmy (podstawa) i fizy (rozszerzenie), ale będąca w biol - chemie sobie poradzi?
2. Gdzie pracujecie,chcecie pracować po studiach? Jak dokładnie wygląda praca na tych stanowiskach? Pracujecie w Polsce czy za granicą? Jesteście zadowoleni z zarobków?
3. Jaki jest stosunek do studenta i atmosfera na wydziale?
4. Wybralibyście jeszcze raz ten sam kierunek? Jak nie to jaki inny?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo na razie mam totalny mętlik w głowie.[/b]
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Ja studiowałam chemię.
1. Jak oceniam studia? Fajne 5 lat. Wykładowcy naprawdę różni, od naprawdę świetnych prowadzących aż do takich co za sam fakt, że próbujesz ich o coś zapytać, chcą cię zabić (ale takich jest naprawdę mało). Co do wyposażenia laboratoriów narzekać nie mogę. Czy studia są ciężkie? Jak lubisz chemie to nie. Sporo osób nie skończyło studiów w porównaniu z ilością która zaczynała studia, ale większość sama zrezygnowała, przeniosła się na inny kierunek. A matematykę i fizykę nie masz co się martwić, bo materiał idzie od początku. Nawet jak nie masz solidnych podstaw z tego przedmiotu to spokojnie da się wszystko zaliczyć i to na dobrą ocenę. trzeba tylko usiąść i się nauczyć
2. Ja poszłam na doktorat na inną uczelnię, więc o pracy się nie wypowiem za bardzo. Sporo osób z mojego roku pracuje aktualnie w branżach związanych z chemią, ale również spora część ludzi robi coś zupełnie innego. Ja bym powiedziała, że to się tak mniej więcej po połowie rozkłada, a na zarobki to raczej większość narzeka.
3. Stosunek do studenta w większości przypadków jest ok, nawet panie w dziekanacie potrafią być czasem pomocne.
4. Nie, poszłabym na informatykę
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Na technologii informacyjnej na pierwszym roku miałam podstawy Matlaba. Pisaliśmy jakieś mini programiki typu, że program ma x razy wyświetlić napis "Ala ma kota" itp. Takie proste pętle. Ale wiele zależy od tego do kogo trafisz na zajęcia. Niektórzy prowadzący na tych zajęciach nie wychodzą poza excela i worda. Potem na którymś wyższym roku jest przedmiot informatyka chemiczna/bioinformatyka/przetwarzanie i wizualizacja danych. Nazwa przedmiotu różni się w zależności od kierunku studiów. Ale wszystkie te przedmioty to jest to samo czyli programowanie w Pythonie.
Też kiedyś myślałam, że nie lubię informatyki i programowania, a tak mi się to spodobało, że mój doktorat jest chemiczno-informatyczny, a nawet bardziej informatyczny niż chemiczny
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
A wiesz może coś o inżynierii materiałowej? Który z tych dwóch kierunków - chemia czy inżynieria materiałowa - daje lepsze perspektywy na rynku pracy?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 18ms. Zapytań do SQL: 19
|