-
-
-
Cześć, mam problem:
na drugim stopniu na pierwszym semestrze mamy obowiązkowo język obcy. Wg. planu studiów w obecnym semestrze powinnam wybrać język na poziomie A1/A2 za 2 ECTSy (3 godz. tygodniowo). Jednak wg. informacji na stronie wydziału jest :
Cytat: | Uwaga studenci II stopnia studiów stacjonarnych uczestniczący w rekrutacji Luty 2012/2013
Na przedmioty wydziałowe wszyscy studenci 1 semestru zostaną zapisani administracyjnie, natomiast na kurs ogólnouczelniany język obcy na poziomie B2+ (jest to kurs obowiązkowy) studenci zapisują się sami w ramach zapisów ogólnouczelnianych, odbywających się w dniach 18 i 19 lutego 2013r. |
a na stronie SJO:
Cytat: | W semestrze letnim 2012/13 studenci rozpoczynają naukę na II stopniu studiów w nowym systemie kształcenia, czyli student jest zobowiązany do realizacji kursu B2+ z języka obcego, którego uczył się na I stopniu studiów i ukończył go na poziomie B2E lub C1E. Na kursie B2+ jest realizowany program związany z językiem specjalistycznym danego wydziału. Zachęcamy w miarę możliwości terminowych do zapisu na kursy przewidziane dla konkretnych wydziałów. Jeżeli kolidują one z zajęciami wydziałowymi, prosimy wybrać kursy B2+ przewidziane dla wszystkich wydziałów. Należy również zrealizować kurs drugiego języka obcego (45 godzin). Jeżeli ktoś ukończył lektorat z drugiego języka na I stopniu, jest zobowiązany do kontynuowania nauki tego języka na poziomie wyższym.
W jednym semestrze można uczestniczyć w dwóch lektoratach różnych języków.
|
W związku z tym nie wiem jaki poziom językowy wybrać: niższy, wyższy, oba?? (zwłaszcza, że B2+, mam wg. planu w przyszłym semestrze i jest za 1 pkt. - a nie chciałabym teraz dodatkowo płacić...)
Wie ktoś o co chodzi?? Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo jestem z innej uczelni i dopiero ogarniam PWr i Edukacja.CL...
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
W trakcie 3 semestrów musisz zrealizować dwa języki. Jeden na poziomie B2+, drugi prawdopodobnie na dowolnym poziomie. Czyli w tym semestrze możesz zapisać się na oba te języki (np B2+ angielski i niemiecki A2 = 15 + 45 godzin). Równie dobrze możesz się nie zapisywać na nic i zrobić te kursy w przyszłym semestrze.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Witam na Politechnice Wrocławskiej!
Skieruj się do odpowiedniego dziekana, tylko teraz będą raczej kolejki. Rozmawiałem z panią z SJO, która udziela informacji studentom (pokój po lewej stronie naprzeciwko wejścia), i ona powiedziała mi, że z powodu zmiany programów nauczania wiążąca jest decyzja dziekana z wydziału danego studenta. Możesz się dogadać, że nie będziesz realizowała w ogóle B2+, tylko inne języki. Co do kolejności realizowania, to jak już kieruj się planem studiów - to wydział będzie Cię ostatecznie z wszystkiego rozliczać, a nie SJO.
Na II stopniu przysługuje Ci nowe 30 dodatkowych punktów (Politechnika wprowadziła coś takiego ze względu na płatność drugiego kierunku - możesz je przeznaczyć na jakiekolwiek kursy spoza swojego planu studiów), więc ewentualną nadwyżkę możesz pokryć z nich. Poza tym z tego, co widzę, wszystkie kierunki mają u nas 1 punkt za kurs B2+, jeśli SJO podaje inaczej, to na pewno dostosują się do wymogów wydziału. W takich sytuacjach na Edukacji dzieli się grupę zajęciową na podgrupy, którym przypisuje się wymaganą liczbę punktów. Tym się nie przejmuj.
Reasumując:
1. Zastanawiasz się, jakie języki chcesz faktycznie realizować.
2. Idziesz na rozmowę do dziekana. Budynek B-4, pokój 2.40. Dla IB jest to dr inż Mirosław Bocian (możesz spróbować poza godzinami przyjęć, bo są dopiero we czwartek).
3. Mówisz mu, jak wygląda sprawa (tzn., co chcesz realizować). Ewentualnie napisz jakieś podanie, żeby mieć to na papierze.
4. Zapisujesz się na kurs (jeśli są z tym problemy, można spróbować zrobić to przez informatyka).
ALTERNATYWNIE
1. Zapisujesz się na kurs B2+ jako kontynuację języka, który robiłaś na I stopniu (nie wiem, jak to wygląda na Twojej macierzystej uczelni). B2+ to kurs języka technicznego, wg mnie to raczej strata czasu. ;p
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
aha, dzięki wielkie za info
A czy w takim razie, jeżeli wezmę teraz język za 1 ECTS, czyli w sumie (zakładam, że uzbieram) 29 pkt, a nie 30, to będę musiała płacić za ten jeden pkt, czy wystarczy, że w przyszłym semestrze zdobędę 31 pkt i nie będzie problemu?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Płaci się za przekroczenie, nie za niedobór. Ważne, żeby na koniec studiów mieć zrealizowane kursy z planu studiów, warte łącznie 90 punktów, oraz nie przekroczyć 30 dodatkowych punktów.
Powinno być tak, jak napisałaś - tzn. że kolejność nie ma większego znaczenia. Nie wiem jednak, jak to wygląda przy naliczaniu deficytu pod kątem stypendiów itp. Możesz spróbować podejść do dziekanatu (pani Iwona w pierwszym okienku obsługuje II stopień, z reguły kolejki nie są duże) lub do dziekana. Z doświadczenia wiem, że deficyt na Edukacji to jedno, a faktycznie naliczony deficyt to drugie (jestem na indywidualnym toku i miewałem deficyt rzędu 30 punktów, zresztą nie tylko ja, ale nikt nawet na to nie patrzył ;p).
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Heh, co uczelnia to inne zasady (na mojej poprzedniej płaciło się właśnie za niedobór pkt, stąd też moje wypytywanie się)
No to już (chyba) ogarnęłam
Dzięki za pomoc
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 14,4ms. Zapytań do SQL: 19
|