-
-
-
Jak wyżej, dylemat mój tj. absolwenta LO. Czasu coraz mniej, a ja nadal nie wiem którą uczelnie i jaki język wykładowy wybrać.
Zacznijmy od tego co chcę po studiach i czego od nich oczekuję.
A no chcę móc wybierać państwo i miasto w którym będę mieszkał, z możliwością zmiany co jakiś czas (rok tu, dwa tam). O kokosach nie marzę, chcę jedynie w miarę komfortowo żyć (z racji trybu życia jaki (mam nadzieję) będę prowadził to średnie urządzone mieszkanko, trochę grosza na zabawę/hobby i wypad na plażę i na narty - prosto wyjaśniam, mam nadzieję, że każdy wie o jakim standardzie mówię ) . A studia moją mi jedynie pomóc tak żyć i ułatwić start.
Podobno chcieć, to móc. Ja chcę spełnić to marzenie.
Teraz do meritum.
Warszawa:
Ile wydam tam na utrzymanie (nie interesują mnie przekonania, ale liczby i doświadczenia) - boję się, że nie na moją kieszeń.
Wa-wa ma lepsza renomę, lepiej o kontakty, szczególnie w dużych firmach. Większość firm ma tam swoje centrale. Więc stąd łatwiej w świat, niż z fili. Zarobki większe. Dobrze rozumuję?
Wrocław:
Oczywiście ile wydam na utrzymanie. Taniej się utrzymać, podobno. Jakieś inne plusy?
Język:
W stolicy jest dostępne budownictwo wykładane po angielsku. Dam radę czy tylko moja główka tworzy sobie problem. Moja optymistyczna anglistka ocenia mój poziom na w miarę dobre CAE. W ogóle pomoże mi to w czymś, korzyści są warte zaangażowania? Ktoś studiuje po angielsku? Jeśli tak i zechce sypnąć informacjami, to chwała mu za to.
Która uczelnia oferuje specjalności, bardziej ułatwiające mi takie życie? (Warszawa proponuje: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, Inżynieria Komunikacyjna ,Inżynieria Produkcji Budowlanej)
Man dostęp do cad-a. Warto bym poświęcił temu czas teraz czy lepiej pojeździć stopem po europie albo skoczyć do babci?
Uprawnienia. Podobno poza Polską jest zupełnie inaczej jeśli chodzi o to. Coś więcej?
Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę i informacje, które pomogą mi w wyborze.
A no, i zna ktoś adres forum Politechniki Warszawskiej? Skubańce dobrze je zakamuflowali.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Nie chcę, żeby to złośliwie zabrzmiało, ale na tym forum raczej nie usłyszysz, że Warszawa lepsza.
Co do kosztów utrzymania, to raczej są podobne, z tego co się orientuję, aż tak znaczących różnic nie ma.
Cada możesz się spokojnie uczyć od października.
Wrocław to nie filia, tu też są świetne perspektywy, a i nowych inwestycji nie mało. Nie wiem czy słyszałeś o takim szczególe, że Wrocław jest teraz w czołówce najlepiej rozwijających się polskich miast. Nasz wydział akurat renomę ma nie gorszą od tego na PW. Poza tym to nie jest taki śmietnik jak Wawa, z całym szacunkiem dla stolicy.
Z tym językiem - trochę chyba nie warte zachodu. Nic to specjalnie nie daje, lepiej wyjechać na jakiegoś Erasmusa w ramach rozwoju językowego, z tego przynajmniej jakieś wymierne korzyści są. Jest też niestety prawdą, że poziom nauczania na obcojęzycznych kursach jest nieco niższy. Nie jest to moje osobiste doświadczenie, ale poparte opiniami znajomych, tu i w Wawie też.
Życzę trafnych i mądrych decyzji
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
K, nie liczę, że Wszyscy jednomyślnie pchniecie mnie na uczelnie, szczególnie inną niż PWR Chcę poznać różne opinie i w oparciu min. o nie dokonać wyboru.
Ile kosztuje akademik i jak wygląda (2x2os. + kuchenka i kibelek?), ile pokoik i ile wychodzi na wynajęciu mieszkanka.
No i jak u diabła jest z tymi uprawnieniami poza Polską? Raz słyszę, że nie ma, raz że są ale pod inną postacią. To jak w końcu?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Idz na pwr, poziom obu uczelni podobny, ale życie w warszawie...wykończające. Wiem coś o tym.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Jak stoi u Was SJO? nauczę się czegoś na nim? Zależy mi na języku angielski.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Planuję zapisać się na studia inż. do Wrocławia i drugi stopień zrobić w innej uczelni (bo ma bardziej odpowiadającą mi specjalność ). Zastanawiam się, na ile mi się to opłaci. Ciekawi mnie Wrocław i tam takie. Tylko czy przy zmianie uczelni, nie dojdzie do sytuacji kiedy np. będę ostatni w kolejce do rejestracji i dostanę coś, czego nie chciałem.
Nie wiem jak wyglądają zapisy na studia mgr. więc mógłbym wygdybać mnóstwo innych pytań. Chyba wyjaśniłem no czym polega mój niepokój.
Niech Bóg wynagrodzi w dzieciach, czy czym tam kto chce, tym którzy powiedzą mi, w na ile dobry pomysł wpadłem.
Pozdrawiam
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
tego to chyba jeszcze nikt nie wie jak to w praniu wyjdzie, dopiero pierwszy rocznik nowego systemu skończył pierwszy rok, wiec jeszcze 2 lata zanim pierwsi ludzie sie będą dostwali na studia drugiego stopnia, a to jest jeszcze dużo czasu żeby coś powymyślac i "ulepszyc", to tak jak z maturą niby miała byc nowa, była nowa ale jak ja ją pisałam to miałam 2 arkusze, najpierw arkusz podstawowy a potem jezeli ktos chciał to piał rozszerzoną, teraz piszą tylko jeden arkusz, chociaz moim zdaniem powinno to byc niezalezne skoro po kazdym stopniu dostajesz osobny tytuł i bronisz pracy, popytaj moze na uniwerku oni na niektórych kierunkach maja system 3+2 i jak to u nich do tej pory działa
_________________ Jedyną rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Zaczynam zakładać temat za tematem, a odpowiedzi brak. Czemu?
Do sedna;
Jestem absolwentem LO. Wybieram się na budownictwo i są dwie specjalności, które mnie interesują. Podziemne z mostami w PW i podziemne z inż. miejską w PWr.
Pytanie do Was, co dokładnie kryje się za inżynierią miejską? Co po tym będę robił? Na ile to pasuje do mojego marzenia, jakim jest częste zmienianie miast i krajów?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
- nowoczesne technologie rehabilitacji i budowy przewodów infrastruktury sieciowej (kanalizacyjnych, wodociągowych i gazowych) - w szczególności zaś technologie bezwykopowe;
- komputerowe wspomaganie projektowania przewodów infrastruktury sieciowej;
- metody kontroli, opisu i oceny stanu przewodów kanalizacyjnych, strategie eksploatacji i rehabilitacji technicznej, bazy danych o sieci;
- nowe i istniejące obiekty budownictwa komunalnego (np.: zbiorniki i inne budowle oczyszczalni ścieków i zakładów uzdatniania wody, kolektory i rurociągi podziemne, obiekty sieciowe, tunele wieloprzewodowe);
- nowe i istniejące obiekty budownictwa podziemnego miast (parkingi i garaże podziemne, przejścia dla pieszych, pasaże, tunele komunikacyjne, metro);
- naprawa i ochrona istniejących obiektów budownictwa podziemnego – w tym ich konstrukcji, izolacji i uszczelnień;
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
ciach scalam wszystkie Twoje tematy bo są o tym samym praktycznie, zresztą tematów kandydatów było juz sporo i nie mów że nikt nie odpowiada bo ja odpowiedziałam na jeden temat ale zignorowałes moją wypowiedz
_________________ Jedyną rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 12,4ms. Zapytań do SQL: 16
|