-
-
-
Witam
Właśnie skończyłem drugą klasę LO, profil mat-geo (zmieniałem szkołę i matfizy były już przepełnione). Oczywiście mimo tego zamierzam zdawać matmę, fizykę i angielski na poziomie rozszerzonym.
Parę dni temu usiadłem przed kompem w celu znalezienia sobie jakiegoś kierunku. Po przeglądnięciu tego forum i wielu innych stron oraz rozważeniu wszystkich za i przeciw, wstępnie zdecydowałem się na teleinformatykę. Szkoda tylko, że raczej nie będzie "kierunkiem zamawianym"...
Zająłem się tym już teraz, bo jak powiedział Seneka "Jeśli nie wiesz do jakiego portu chcesz płynąć, pomyślne wiatry nie będą ci wiały". A w moim przypadku to się sprawdza w stu procentach
Mam w związku z tym kilka pytań do obecnych studentów. Zaznaczam, że korzystałem z wyszukiwarki
1. Na jakich działach z matematyki i fizyki się skupić, poza zwykłymi przygotowaniami do matury ? Na forum w wielu tematach przewijały się granice, pochodne, całki, macierze... O fizyce w sumie nic nie było.
A może lepiej będzie na razie robić wszystko pod maturę, a resztą zająć się po ukończeniu LO ?
2. Czy "szok" na początku studiów jest potężny, czy zwykle udaje się błyskawicznie przystosować do nowej rzeczywistości? Mam na myśli oczywiście kwestie nauki
Wciąż pamiętam, jak matematyka na początku LO zdruzgotała mój optymizm i pewność siebie po gimnazjum Tam mogłem nie robić kompletnie nic i leżeć do góry brzuchem (a wyniki i tak były bardzo dobre, nie licząc braków zadań), a w liceum nagle trzeba było wziąć się do roboty by przetrwać.
3. Ile semestrów trwają studia?
EDIT: OK, już znalazłem 7
4. Czy takie cudo może być pomocne na wykładach, a wręcz zastąpić papierowe notatki ?
http://pclab.pl/news44561.html
Strona im wysiadła, ale z tego co wiem projekt nie upadł.
5. Tematy o sprzęcie są raczej stare - czy w dzisiejszych czasach laptop z Sempronem SI-42, Radziem HD2100, 2GB RAM (kolejne 2GB i SSD do dokupienia) będzie wystarczający ? Obecnie trzyma ok. 3h na baterii, co i tak jest niezłym wynikiem jak na tak stary sprzęt. Mogę też niewielkim kosztem wymienić proca na Griffina.
Jeśli będę coś kupował nowego, to pewnie jakiegoś ThinkPad'a z dodatkiem SSD i lepszą baterią.
_________________ PWr EKA TIN
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Wyjątkowo beztroskie podejście do zagadnienia, kierunku zbyt często w życiu się nie wybiera, można sobie zmarnować kilka lat. Lepiej się mocno zastanowić nad własnymi zainteresowaniami i przeglądać programy poszczególnych kierunków w poszukiwaniu ciekawych zagadnień, na stronie większości wydziałów można to znaleźć. Kierunki zamawiane to zuo, a wręcz ZUO, bo przyciągają jak magnes ludzi, którzy w ogóle nie powinni się na studiach znaleźć.
1. Wstęp do analizy matematycznej, pochodne, granice, ciągi itp., na resztę szkoda wakacji.
2. Szok kulturowy ogromny, szoku naukowego nie da się ocenić, jedni idą spacerkiem przez studia, innych po dwóch tygodniach przytłacza, szczególnie że na początku każdy wykładowca robi szybkie "wyrównanie" i dopiero zaczyna się właściwy materiał.
3. Bolońskie I stopnia trwają 7 semestrów, w tym ostatni skrócony specjalnie na PWr i chyba tylko tu.
4. Notatek się przez większość studiów nie robi, od tego są koleżanki, na ćwiczenia potrzebny jest byle zeszyt do wszystkiego. Wiele osób (w tym ja) jak już notuje na wykładach, to używa zwykłego laptopa, ja notuje w MS OneNote, koledzy nawet w Wordzie. Dobrym pomysłem byłby netbook z obrotowym ekranem dotykowym, ale są dość drogie. To dlatego, że sporo osób w końcu stwierdza, że bez laptopa ani rusz, ułatwia życie m.in. przy oddawaniu programów na laboratoriach.
5. Jeśli ma Wi-Fi, uruchomi worda, ulubione środowisko programistyczne i przeglądarkę oraz działa powyżej 1,5 godziny na baterii, to się nada. ThinkPad to dobry pomysł, tak samo jak wszystko, co działa długo na baterii.
_________________ It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
1. 2. możesz iść na studium talent (jak nie chce Ci się chodzić to się zapisz, pod koniec załatw notatki, naucz się w kilka dni i idź na kolokwium)
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
O, druga klasa, to coś innego. Idź na Studium Talent do Górniaka (po Janickiej większości się żyć odechciewa), odradzam wersję "przeczytać cudze notatki trzy dni przed", ST u Górniaka warte jest pójścia na wykład w sobotę o 7:30 (o ile pamiętam, to miał też grupy w tygodniu, ale te często kolidują z lekcjami) i uważnego słuchania. Mimo tej godziny na wykład ściągają uczniowie z całego kraju, tak że brakuje miejsc siedzących na podłodze. Nawet nie chodzi o punkty (20 do 50 punktów doliczanych do wskaźnika rekrutacyjnego w zależności od oceny z kolokwium z ST, za uzyskanie 5,0 z kolokwium wolny wstęp poza rekrutacją na dowolny kierunek na WPPT), ale o oswojenie się z politechniczną matematyką, która jest największą zmorą studentów pierwszego roku.
I to... tyle. Przyłóż się do matury, koniecznie pisz rozszerzoną fizykę (od kilku lat żałośnie prosta) i matematykę, jeśli kiedykolwiek myślałeś o studiowaniu po angielsku, to też rozszerzony angielski, ale pamiętaj, matura jest nic nie warta po rekrutacji, absolutnie nic, należy więc tylko natłuc jak najwięcej punktów. Możesz też pognębić nauczycieli, żeby robili ponad program coś z wstępu do analizy matematycznej, przyda się.
_________________ It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
McMonster napisał/a: | Wyjątkowo beztroskie podejście do zagadnienia, kierunku zbyt często w życiu się nie wybiera, można sobie zmarnować kilka lat. Lepiej się mocno zastanowić nad własnymi zainteresowaniami i przeglądać programy poszczególnych kierunków w poszukiwaniu ciekawych zagadnień, na stronie większości wydziałów można to znaleźć. |
Podszedłem do tego świadomie. Do tej pory rozważałem raczej studia w Krakowie, na AGH lub Polibudzie, INF lub EiT. Nie chcę mieć zbyt dużo programowania ani typowej elektroniki, dlatego nie mogłem się zdecydować co lepsze.
Potem dowiedziałem się o TIN i stwierdziłem - to jest to!
Do Krakowa mam jakieś 40min, łącznie z dojazdem na obie uczelnie do godziny. Wrocław jest o wiele dalej, ale chyba warto...?
Fizyka rozszerzona jak najbardziej, po przejściu z 1kl matfiz do 2 matgeo spadłem z fizyki dość mocno. Powód - sprawdziany wyłącznie z teorii, podczas gdy w poprzednim LO były wyłącznie zadania.
Angol rozszerzony był planowany od zawsze, realny jest wynik powyżej 90%.
Ile jest takich wykładów ? Każdorazowy dojazd z Podhala generuje dość spore koszty...
Pewnie uda mi się wkręcić na "rok zerowy" na którejś z krakowskich uczelni. Chyba że naprawdę warto dojeżdżać
_________________ PWr EKA TIN
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Nie doczytałem, że chodzi o drugą klasę, stąd pisałem o beztrosce.
Studium Talent trwa w przybliżeniu od listopada do marca, czasami gdzieś do lutego, jeden wykład w tygodniu (z przerwami w święta itp.), z czego wybór oczywisty to Górniak (unikać Janickiej, unikać, miałem "przyjemność" spotkać się z tą panią na ćwiczeniach z analizy I w piątek o 7:30, trauma do końca studiów), tradycyjnie wykład oblegany w sobotę 7:30-9:00 i zwykle też w czwartek o 7:30 lub 9:00. Od września poszukuj informacji na www.wppt.pwr.wroc.pl, tam gdzieś powinna się pojawić informacja.
Jest też ST z fizyki, też w soboty, ale jest mniej popularne i z niego też można uzyskać punkty do rekrutacji, ale liczy się tylko jeden, większy wynik.
_________________ It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Czyli niestety nie skorzystam, nie dam rady dojeżdżać co tydzień przez pół Polski Muszę się rozejrzeć w Krakowie za podobnymi zajęciami.
Dzięki za informacje.
_________________ PWr EKA TIN
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
noo orientuj się, bo AGH coś podobnego organizuje, ale to już sobie wskoczysz na ich strone o poszukasz.
W każdym razie powodzenia!
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Na TINie jest lajcik, są normalni ludzie i spokój, spokojnie zdaj sobie maturkę z matmy i fizyki, progi od kilku lat nie rosną ( jeśli mowa tu o Teleinformatyce). I zastanów się dobrze, czy oby na pewno TIN to idealna decyzja
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 33ms. Zapytań do SQL: 15
|