• -1
  • cytuj |

  • Zaczynając od początku, chodzę do drugiej klasy liceum, od początku nauki w zasadzie interesowała mnie głównie matma, z czasem fizyka i chemia.
    Tu pojawiają się pytania, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi dotyczących tego właśnie kierunku studiów...
    1. Jaką maturę trzeba zdać?
    2. Czy te studia oferują zagraniczne wymiany?
    3. Jak jest z pracą po studiach, zarówno u nas, jak i za granicą? Tu, prosiłbym także o odpowiedź, w jakim zawodzie można pracować, tzn. co się w ogóle robi...
    4. Czy aby dostać się, trzeba mieć chociażby podstawy rysunku?

    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Politechnika uczestniczy w wielu programach wymiany zagranicznej, poszukaj sobie na stronie. Zasady rekrutacji są na portalu rekrutacyjnym razem ze wzorem do obliczania wskaźnika rekrutacyjnego.

    Nie masz żadnego pojęcia, co się robi na budownictwie, a chcesz je studiować? Widzę też identyczny post w dziale dla W-12. Rozstrzał sugeruje, że niczym konkretnym się nie interesujesz i na siłę chcesz iść na studia. Studia są dla pasjonatów, tylko tacy mają szansę przetrwać kilka lat i znaleźć dobrą pracę, jak pójdziesz na byle kierunek, bo ktoś Ci nagada, że po tym jest praca, to będziesz się męczył i nic się nie nauczysz. Zmarnujesz kilka lat życia, a porządnej pracy i tak nie znajdziesz.

    Zastanów się, czy faktycznie chcesz iść na studia (i nie słuchaj bzdur, że bez studiów nie ma przyszłości), to zastanów się, co lubisz robić i idź tam, gdzie się tym zajmują. I nie ma sensu pytać, czy coś warto studiować, twoje życie, ty wiesz, co chcesz robić i ty musisz wybrać, a nie wierzyć na słowo obcym ludziom.
    _________________
    It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  •  patryk92  
    technik budownictwa
    Wydział: W-2 BLiW
    Rok studiów: 2

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • 1. W tym roku głównie liczyła się fizyka i matma, ale nie bez znaczenia był język polski i język obcy. Raczej nic nie wskazuje na to by coś mogło się zmienić.
    2. Tak, ale trzeba spełniać pewne wymogi by pojechać.
    3. Co można robić? Od pracy na kasie w tesco po własne bióra projektowe. Po 5 latach studiów możesz odbyć 2/3letnią praktykę i zostać opowiednio kierownikiem robót/projektantem w wybranej przez siebie podczas studiów specjalności. Uprawnienia zdobywa około 30-40% absolwentów (tak od kogoś słyszałem, ale nie weryfikowałem tych danych).
    Jeżeli nie robisz uprawnień, to mając inż. będziesz napewno mile widziany w wielu zawodach (moja nauczycielka dostała prace w nadzorze drogi A2, ale zrezygnowała, bo nie liczyłby jej się to do praktyki - jak mówiła na 63 podania tylko ona miała inż. inni to głównie ekonomiści i administracja), ale to dotyczy większości inż..
    4. Nie mylisz czasem architektury i budownictwa? Jaka jest różnica? Architekt rysuje wizualizacje zaokrąglonych obiektów budowlanych z pofalowanymi dachami. Później ten projekt trafia do konstruktora, który widząc kształy łapie się za głowę, po czym po kilku dniach obliczeń mówi architektowi, że to nie wytrzyma i musi to zmienić. Dlatego tych dwoje ludzi się nie lubi.
    W budownictwie masz tylko czarno-białe kreski. Bardziej od umiejętności rysowania liczy się wyobraźnia.

    Tak jak to powiedział poprzednik. Odpowiedzec sobie na pytanie co chcesz w życiu robić, a póżniej to rób. Możesz zawsze zostać królem sedesu :D W tej branży stres, ciągłe obliczenia, kontakty z niezawsze miłymi ludźmi, praca po godzinach są na porządku dziennym. Dodatkowo zawsze trzeba mieć głowę na karku i potrafić odpowiedzieć na każde pytanie w tej dziedzinie, bo to Ciebie będą pytać, a nie ty "ich".
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 26,5ms. Zapytań do SQL: 15