-
-
-
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy na studiach matematyki finansowej jest jakiś przedmiot związany nie z matematyką? Czy jest informatyka i czy bez niej też można studiowac? i to samo z fizyką? Jeżeli tutaj wymagana jest inforatyka to proszę podać mi inny kierunek na PWr który kształci matematyków ale bez wymaganej informatyki.
Jakie są warunki dostania się na ten kierunek i z jakich przedmiotów trzeba zdać maturę?
Dziękuję z góry za udzielone informacje
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
No wiec taK;) ja jestem na macie i powiem Ci tak, ze bez informatyki tutaj na pwr to raczej nic nie zdziałasz, bo na I semestrze masz programowanie -podstawy Ansi C, II semestr technologie informacyjne III - podstawy programowania obiektowego IV pakiety matematyczne. Ale nie są to straszne przedmioty:) W przeciwieństwie do tych typowo matematycznych
[ Dodano: 2010-03-07, 19:10 ]
A tak naprawdę specjalizacje wybierasz sobie po chyba 3 roku. A te przedmioty informatyczne które wymieniłam są OBOWIĄZKOWE:) Jeżeli chcesz studiować matematykę finansowa to bardziej polecam Uniwerek, bo jeżeli chcesz taka mate rozbić to Ci nie jest tyle teorii potrzeba ile masz na Pwr na studiach:) oraz zaoszczędzisz dożo mniej stresów:) A co do matury to raczej rozszerzona i ja jeszcze fizykę na podstawie zdawałam:)
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
Gość
-
-
Tak się składa, że studiuję matematykę na UWr, więc mogę odnieść się do wątpliwości Calpa z perspektywy UWr.
calp napisał/a: | Witam, chciałbym się dowiedzieć czy na studiach matematyki finansowej jest jakiś przedmiot związany nie z matematyką? |
No, trochę tego jest...
http://www.math.uni.wroc.pl/rekrutacja/?menu=44
calp napisał/a: | Czy jest informatyka i czy bez niej też można studiowac? |
Obowiązkowe są labolatoria komputerowe, podczas których zapoznajemy się z Linuxem oraz "wstęp do informatyki". Warto ponadto zapisywać się na inne przedmioty informatyczne ze względu na ich przydatność na rynku pracy.
calp napisał/a: | i to samo z fizyką? |
Każdy student może chodzić na dowolne przedmioty odbywające się na dowolnym wydziale Uniwersytetu Wrocławskiego, a nawet na innej uczelni. Fizyka nie jest obowiązkowa.
calp napisał/a: |
Jakie są warunki dostania się na ten kierunek i z jakich przedmiotów trzeba zdać maturę?
Dziękuję z góry za udzielone informacje |
Warto oczywiście zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym, jednak dostać się jest bardzo łatwo - równie łatwo, jak wylecieć.
Nie chcę jednak straszyć - studia są zorganizowane w ten sposób, że każdy miłośnik matematyki jest w stanie się odnaleźć: niemal wszystkie przedmioty są dzielone na nurty różniące się między sobą poziomem zaawansowania. Przedmioty "A" są bardzo proste i na poszczególne, cotygodniowe listy zadań naprawdę nie ma potrzeby poświęcać więcej niż godzinę z każdego przedmiotu, natomiast listy z przedmiotów "B" są o wiele bardziej wymagające - można siedzieć nad nimi cały dzien a i tak nie wszystko będzie się w stanie wymyśleć. Nurt A robi 3/4 studentów, z czego połowa odpada na pierwszym semestrze, zaś połowa pozostałych na drugim. Uczy się tutaj schematów. Nurt B jest za to bardzo kreatywny, zadania są bardzo kreatywne, wymagają bystrości umysłu i dogłębnej znajomosci teorii. Studentów zainteresowanych nurtem B czeka sporo ciężkiej pracy i ci, którzy się przyłożą mają większe szanse na zaliczanie, dlatego że wyrabiają sporą sprawność w poruszaniu się po matematycznych subtelnościach i kształutują myślenie oraz charakter.
Kolejna sprawa, już od drugiego semestru samemu decyduje się na jakie przedmioty ma się ochotę chodzić. Jest to najczęściej uzależnione od planów na przyszłość, od wyboru specjalności i zawodu. Np. przyszli nauczyciele zapisują się na "psychologię dla nauczycieli", przyszli ekonomiści na "podstawy prawa dla ekonomistów" oraz "C++" (przedmiot niezbędny do uczęszczania na "Wycenę i analizę instrumentów finansowych 2") zaś zastosowańcy i teoretycy na "topologię" bądź "wprowadzenie do teorii zbiorów" (aksjomaty teorii mnogości, liczby porządkowe i kardynalne). Wybór jest jednak znacznie większy.
Ukończenie studiów matematycznych na UWr jest w miarę proste o ile ktoś interesuje się matematyką. Samemu trzeba poszukać sobie wyzwań i dążyć do zdobycia odpowiednich kwalifikacji. Każdy samodzielnie wybiera swoją ścieżkę rozwoju i samodzielnie powinien się mobilizować do zgłębiania wiedzy matematycznej. Tutaj nikt nikogo za rękę nie prowadzi. Wykładowcy mówią nam wprost - ich zadaniem jest nam nie przeszkadzać. Zazwyczaj nie jest sprawdzana obecność, więc każdy musi sam zdecydować, czy chce pójść na wykład lub ćwiczenia. Niby warto, ale niektórzy są samoukami i wolą pracować z książkami w bibliotece niźli z wykładowcami na zajęciach. Warto ponadto chodzić na tutornię (rozwiązywanie zadań z pomocą starszaków), konsultacje, konwersatoria.
Wykładowcy oraz inni studenci (nie ma wyścigu szczurów) są bardzo pomocni, w razie potrzeby można przyjść i zadać pytanie dowolnej osobie. Ja sam niedawno zastanawiałem się nad trudniejszym dowodem teoriomnogościowym z facetem od analizy (uznaliśmy, że na poczekaniu nie da rady tego wymyśleć, ale następnego dnia dostałem od niego rozwiązanie na kartce, które nie było kompletne ale bardzo mi pomogło).
Uczelnia dobrze przygotowuje do egzaminów aktuarialnych, współpracuje stale z kilkoma aktuariuszami, którzy wykładają ekonomiczne przedmioty pod kątem tych egzaminów. Wielu spośród naszych absolwentów podchodzi i zdaje te egzaminy, przy czym owy zawód wykonuje się raczej w Warszawie.
Zapraszam ponadto do odwiedzenia strony:
http://www.math.uni.wroc.pl/
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Rozumiem że cała informatyka jest od 0?
Nie straszcie mnie tak
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 21,3ms. Zapytań do SQL: 13
|