-
-
-
Na informatyce na WPPT (jak zapewne na każdym innym kierunku) jest cała masa teoretycznych przedmiotów. Chciałbym się spytać jak wyglądają przedmioty praktyczne, tzn. kursy programowania? Z tego co widziałem to na pierwszych dwóch semestrach jest jakiś wstęp do C i C++, a potem Kursy programowania 1,2. Czy mógłby ktoś szerzej opisać te kursy programowania? Co się na nich robi i czego konkretnie uczy? Czy jeśli chodzi o programowanie to nie ma już nic więcej? Co z takimi językami jak Java czy C# ?
Na stronie reklamującej informatykę na WPPT:
http://informatyka.im.pwr...x.php#Specyfika
można przeczytać coś takiego:
Cytat: | Po pierszym etapie studiów będziesz znał około 7 języków programowania, po drugim - około 12, a po trzecim będziesz miał kłopoty z ich policzeniem i będziesz wiedzial, że te liczby nie mają większego znaczenia. Oprócz samych języków programowania poznasz też szereg nowoczesnych technologii programistycznych. |
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć na jakich wykładach student pozna te 7 języków programowania? Bo w programie studiów nic takiego nie udało mi się znaleźć... O jakich technologiach informatycznych jest mowa pod koniec cytatu?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Nie licz na to, że uczelnia nauczy Cię języków. Programowania człowiek musi nauczyć się sam, te kursy w tym pomagają (lub nie, zależy od ich poziomu). W programowaniu nie uczy się też języków, tylko programowania jako takiego, po którym można w kilka dni opanować niemal dowolny język i w nim pisać (i nie żartuję w tym miejscu). To jest uniwersalne niezależnie od wydziału i uczelni.
W skrócie: uczyć się programowania, a nie języków.
_________________ It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Rozumiem, ale np. na UWr oprócz uczenia się programowania (które to jest tam bardzo trudnym przedmiotem) są także kursy (nieobowiązkowe) takie jak C, C++, C#, Java, Ruby, Python, .NET, ASP.NET (większość w wersji mniej i bardziej zaawansowanej) i tak wymieniać mógłbym jeszcze bardzo długo... Czy coś takiego jest też na Informatyce na PPT?
Chciałbym się jeszcze spytać na jakim poziomie stoją przedmioty teoretyczno-informatyczne? Jak bardzo są ciężkie? Na jakich zasadach dostaje się zaliczenie? Czy u was jest tak samo jak na UWr, że są deklaracje i jeśli zrobi się coś źle to można dostać -10pkt. i np. na kilka tygodni przed koncem semestru nie zaliczyć przedmiotu? Czy u was też są przedmioty tak trudne, że nawet mimo szczerych chęci i włożenia bardzo dużo pracy, ciężko jest zdać egzamin? Będę wdzięczny za odpowiedź.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Tomek.Z napisał/a: | Czy u was jest tak samo jak na UWr, że są deklaracje i jeśli zrobi się coś źle to można dostać -10pkt. i np. na kilka tygodni przed koncem semestru nie zaliczyć przedmiotu? |
To nie tak, że zrobisz źle i nagle dostajesz -10 pkt. i nie zaliczasz przedmiotu. Nie wiem na ile dokładnie ktoś tłumaczył Ci system deklaracji, ale generalnie jest tak, że -10 (czyli najwyższą karę) dostajesz nie tyle za złe zrobienie zadania, co za sytuację, w której zadeklarowałeś że zrobiłeś określone zadanie, a po wywołaniu do tablicy okazuje się, że nawet nie przeczytałeś w domu jego treści.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
I rok Informatyki WPPT to jeśli chodzi o programowanie to język C. Mimo nazwy wstęp nie jest to wcale prosta sprawa. Kurs programowania 1 i 2 to Java. Logika algorytmiczna to prolog. Kursy wybieralne od 4 semestru. Ogólnie od 3 semestru jest programowania podobno co nie miara, ale ja dopiero kończę 2 semestr, więc w tej sprawie się nie wypowiadam i pozostawiam to starszym rocznikom. Ogólnie jest ciężko i od groma odpada.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
zdzicho0 napisał/a: | Ogólnie od 3 semestru jest programowania podobno co nie miara |
A może orientujesz się w czym konkretnie i na jakich zajęciach?
zdzicho0 napisał/a: | Ogólnie jest ciężko i od groma odpada. |
Dlaczego tak dużo ludzi odpada? Widziałem program studiów i nie jest on jakoś bardzo "zawalony". Zazwyczaj jest po jednej godzinie laborek/ćwiczeń w tygodniu (przynajmniej od 3 semestru). Co więc powoduje, że tyle osób sobie nie radzi? Czy pracowici studenci nie mają tak dużych problemów?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Na 3 semestrze programuje się w javie na KP1, w prologu (z reguły) na logice i (z tego co pamiętam) w miarę dowolnym języku na algorytmach. 4 semestr to programowanie na kodowaniu, sieciowych, KP2 i grafice, przy czym java narzucona jest na KP2 i na kodowaniu (głównie ze względu na biblioteki, etc). Jak się rozłoży rozsądnie w czasie, to nie jest tego tak dużo. Za to bardzo upierdliwe są sprawozdania, które w 3 i 4 semestrze pojawiają się na LPF i elektronice.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Tomek.Z napisał/a: | Dlaczego tak dużo ludzi odpada? Widziałem program studiów i nie jest on jakoś bardzo "zawalony". Zazwyczaj jest po jednej godzinie laborek/ćwiczeń w tygodniu (przynajmniej od 3 semestru). Co więc powoduje, że tyle osób sobie nie radzi? Czy pracowici studenci nie mają tak dużych problemów? |
Dużo odpada bo od groma matematyki na pierwszym roku i nie każdy sobie z tym radzi.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 13,4ms. Zapytań do SQL: 15
|