• Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Witam. Miałem zamiar iść na Mechatronikę na PWr. Przeczytałem jednak przed chwila, że jest bałagan, niski poziom itd. Niestety takie coś mi nie odpowiada. Czekam zatem na propozycje (za które będę bardzo wdzięczny). Zacznę może od pytań:

    -Chciałbym mieć możliwość rozwijania się z matematyki. Z tego, co sie orientuję, to macie rachunek całkowy, różniczkowy, działania na liczbach zespolonych. Przerabiacie chyba też "Matematykę Dyskretną", która przydaje się do programowania. Czy są jakieś koła, żeby mieć możliwośc rozszerzenia tego przedmiotu?

    -Jestem po liceum, więc niestety nie mam pojęcia o elektronice (wydaje sie ciekawa, ale musiałbym zacząć od podstaw). Nie zajmowałem się także programowaniem (to z mojej własnej winy, bo miałem wybór grup w liceum). Czy sporo osób uczy się tego dopiero na studiach? I z jakim skutkiem oczywiście.

    -Rozumiem, że fizyka jest na wysokim poziomie i nie muszę sie o nią martwić?

    -Od zawsze jestem twórczy i lubię konstruować różne urządzenia. Pasuje do mnie zatem Mechanika i budowa maszyn. Stierdziłem jednak, że warto poszerzyć swoją wiedzę. Decydowałem się na Mechatronike, bo niby jest ona połączeniem Mechaniki i budowy maszyn z Elektroniką.

    Czy możecie mi coś zaproponować? Jeśli chodzi o progi punktowe, to myslę, że dostanę się na każdy kierunek z wyjątkiem tych z egzaminem wstępnym z rysunku. Rozważałem jeszcze PW, PP, PWr + Matematykę na UWr. Chciałem jeszcze mieć w przyszłości możliwość pracy możliwe jak najbardziej indywidualnej. Proszę o szybki odzew, bo czas ucieka, trzeba sie powoli rejestrować itd... z góry thx
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Berecik  
    mgr inż. :)
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Ja tylko się zastanawiam kto Ci takich bajek naopowiadał.
    I gdzie czytałeś że burdel i niski poziom.
    Wprawdzie nie studiuję mechatroniki, ale studiuję na wmech i patrząc na informator dydaktyczny nijak nie widzę matematyki dyskretnej, nawet nie jest ukryta pod czymś takim jak kombinatoryka itp.
    masz dwie analizy, dwie algebry, równania różniczkowe i funkcje zespolone. dwie fizyki i termodynamika (poziom zalezy na kogo trafisz, ale wykładowcy z matematyki, fizyki (moze oprocz termo) są z PPT).
    Mechaniczny to nie matematyka. Koła naukowego z matematyki tu nie uświadczysz. Co innego koła mechatroniki, logistyki, jakości, biomechaniki, robotyki, materiałoznawstwa, tworzyw sztucznych...
    Elektroniki tam zbyt wiele nie uświadczysz (podstawy elektroniki, układy elektroniczne, napędy elektryczne). Będziesz miał za to masę przedmiotów które przejść musi inżynier mechanik: mechanika, wytrzymałość materiałow, materiałoznawstwo, metrologia, teorie maszyn i mechaniznów, grafikę inżynierską, podstawy konstrukcji maszyn, techniki wytwarzania, trochę informatyki na tej mechatronice mają (począwszy od standardowych technologii informacyjnych, po programowanie obiektowe)

    Z resztą... wszyscy lecą gdzie niby wysoki poziom, a potem kwiczą i im się nie chce. To ile się nauczysz zależy wyłącznie od Ciebie.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • No dobra, dzięki. Czyli są tylko podstawy elektroniki. Tak sobie myślałem, żeby równolegle, na 2gim roku, zacząć matematykę na UWr- wtedy bym miał to, czego chcę. Czyli programowania także są podstawy. Brzmi jednak dosć ciekawie. Programowanie i podstawy elektroniki jestem w stanie zrobić sam w wakacje. Co do zdania "wszyscy lecą gdzie niby wysoki poziom, a potem kwiczą i im się nie chce. To ile się nauczysz zależy wyłącznie od Ciebie". Prawda jest taka, że kiedy nauczyciel więcej wymaga, to człowiek sie wiecej uczy. Ja osobiście znam na prawdę niewiele osób, które potrafią samemu, w trakcie normalnej nauki dodatkowo rozszerzać sobie przedmioty.

    A o tym, że jest burdel przeczytałem na tym samym forum tego samego wydziału, kiedy jakiś kandydat chcial usłyszeć opinie o mechatronice. I jeszcze pytanie: uważacie, że we Wrocławiu jest wyższy poziom niż w Poznaniu? Bo do Wrocławia mam 250km, a do Poznania trochę mniej; ) BTW- u mnie na forum szkoły funkcja [you:ac41b1c604] sprawiła sporo problemów i ją zlikwidowaliśmy.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • basabash  
    almost allmountainer
    Wydział: W10 Mechaniczny
    Rok studiów: 5

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • funkcja basabash ? toś mnie podsumował. nigdy nie udzielałem się na szkolnym forum. Ani jednym.

    na mechanice jest w porządku, ale nie wiem czy będziesz się tu dobrze czuł, bo coś mi się widzi, że bardzo lubisz się pouczyć . Może od razu pójdziesz na matme ? ;] oczywiście to jest Twój wybór ;]
    _________________
    "Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć." S.Lem
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Berecik  
    mgr inż. :)
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • To może matematyka na PWr?
    Bo na UWr na matmie to się przesadnie nie przepracujesz.
    Wiem, bo mam doświadczenie z matmą na UWr, studiowałam ją przez rok i stwierdziłam, że nie mam zamiaru więcej.
    Studiowanie matmy na początkowych latach wygląda mniej więcej tak, że wystarczy pojawić się 3 razy w tygodniu na pół godziny i napisać kartkówkę. Na wykłady czy też ćwiczenia chodzić nie trzeba, bo i tak nigdzie obecności nie sprawdzają.
    Dużo więcej roboty mam tu na mechanicznym, na co prawdę mowiąc nie narzekam, bo jest ciekawiej, większe zróżnicowanie, a nie 2 strony A4 zadań z algebry na następną kartówkę..

    Bałagan jest o tyle, że od tego roku weszły studia inżynierskie zamiast magisterskich i ludzie nie do końca wiedzą czego się można po nich spodziewać.

    Jak chcesz się porządnie napracować na PWr i mieć inżyniera to idź na AiR na mechanicznym a potem na specjalizację inżynieria biomedyczna. albo od razu na IB na PPT. Oni łatwo nie mają.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Dzięki za rady. Szczerze mówiąc IB mnie nie interesuje. Nie chcę mieć nic wspólnego z medycyną. Teraz właśnie troche zainteresowałem się AiR, ale nieco boję się elektroniki i programowania. Musiałbym zaczynać to od podstaw. Co do tego, że lubię się pouczyć, to muszę powiedzieć, że tak nie jest do końca. Po prostu chcę utrzymać swoją formę z matematyki. Nawet taki rok przerwy może znacznie ją pogorszyć. To, że łatwo się utrzymać na matematyce, na UWr nie jest moim zdaniem wadą. Jako drugi kierunek nadaje sie w sam raz. A i tak będę robił trochę więcej, bo mnie ten przedmiot interesuje. W takim razie składam na Mechanikę i budowę maszyn, Mechatronikę i Automatykę i Robotykę- potem sie zastanowie na co pójdę ostatecznie. Jeszcze raz thx za pomoc; )
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Berecik  
    mgr inż. :)
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Zarazem nikt nie powiedział, że na matmie na UWr jest łatwo się utrzymać.
    Na pierwszym semestrze bylo nas 300 na drugim zaledwie 110, ot niewielka różnica.
    Ale... postudiuje postudiuj, jeszcze zdanie zmienisz :D
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • marx  
    Wydział: W10 Mechaniczny
    Rok studiów: 3

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Setius napisał/a:
    bałagan, niski poziom itd. Niestety takie coś mi nie odpowiada
    jak tu burdel , to gdzie inny we wro jeszcze wiekszy zero praktycznie komputeryzacji na innych uczelniach
    Setius napisał/a:
    możliwość rozwijania się z matematyki. Z tego, co sie orientuję, to macie rachunek całkowy, różniczkowy, działania na liczbach zespolonych.
    jak dobrze trafisz to wyjątkowo uprzykszy Ci życie niejeden mam tu namyśli np to że bedzesz dobry rozkminisz zadanie na cala str a4 i ba... całkiem dobrze ale popełnisz na koncu malutki błędzik np + pomylisz z - i urypią dostaniesz 1 pkt z zasłużonych 4pkt z analizy np. :)
    Setius napisał/a:
    nie mam pojęcia o elektronice
    tym gorzej miałem jeden semestr niesamowicie duzo materiału + laborki z mnóstwem kabli i nie wiesz co z czym sie je i co własciwie mierzysz.
    Setius napisał/a:
    Czy sporo osób uczy się tego dopiero na studiach? I z jakim skutkiem oczywiście.
    Ci po technikum elektronicznym mieli conieco i beda na bank lepsi w laborkach
    Setius napisał/a:
    Rozumiem, że fizyka jest na wysokim poziomie i nie muszę sie o nią martwić?
    TaK, na laborkach policzysz zawcze pochodnacząstkowo potrzebna do obliczenia błędów pomiarów :P Wg niektórych z fizyki najważniejsa cześć, fajnie sie to liczy w skomplikowanym wzorze poiluś tam zmiennych
    Setius napisał/a:
    -Od zawsze jestem twórczy i lubię konstruować różne urządzenia. Pasuje do mnie zatem Mechanika i budowa maszyn. Stierdziłem jednak, że warto poszerzyć swoją wiedzę. Decydowałem się na Mechatronike, bo niby jest ona połączeniem Mechaniki i budowy maszyn z Elektroniką
    Jak sobie myślisz ze bedziesz sobie autka i inne pierdółki konstruował od razu to sie mysisz, jest masa przedmiotów któa musi niekoniecznie cie interesować, a np pania od mechaniki beidze mało interesowac twoja twórczość i przepuści np 5% grupy
    Setius napisał/a:
    Jeśli chodzi o progi punktowe, to myslę, że dostanę się na każdy kierunek z wyjątkiem
    niesztuka sie dostać, sztuka sie utrzymać
    Tak ogolnie to za dużo wymagasz, jest masa przedmiotów zapychaczy godzin tzw. i psu na bude to będzie w wielu wypadkach w Twojej karierze. Zejdż na Ziemie
    Setius napisał/a:
    Decydowałem się na Mechatronike, bo niby jest ona połączeniem Mechaniki i budowy maszyn z Elektroniką.

    Mylisz się to nie jest połączenie mechaniki i elektroniki, jest to wykorzystanie wiedzy z pogranicza elektroniki i mechaniki

    [ Dodano: 2008-06-15, 16:33 ]
    Berecik napisał/a:
    Na pierwszym semestrze bylo nas 300 na drugim zaledwie 110, ot niewielka różnica.
    Ale... postudiuje postudiuj, jeszcze zdanie zmienisz
    dokładnie
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Berecik  
    mgr inż. :)
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • marx napisał/a:

    Berecik napisał/a:
    Na pierwszym semestrze bylo nas 300 na drugim zaledwie 110, ot niewielka różnica.
    Ale... postudiuje postudiuj, jeszcze zdanie zmienisz
    dokładnie


    miałam na myśli matematykę UWr
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • marx  
    Wydział: W10 Mechaniczny
    Rok studiów: 3

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Berecik napisał/a:
    miałam na myśli matematykę UWr
    wiem mam tez info z UWr ze ladnie tam koszą :)
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Nie moje forum, ale zajrzałem i trochę nasz przyszły kolega mnie rozbawił. Otóż
    - co do burdelu - jest wszędzie, jak ktoś wspomniał, na innych uczelniach jest megaburdel :twisted:
    -nie odpowiada Ci niski poziom - idź na wydział PPT, tam zaspokoisz swoje ambicje, poważnie :!:
    - "fizyka jest na wysokim poziomie i nie muszę się o nią martwić" - zależy na kogo trafisz, być może będziesz miał zajęcia z takim jednym co to dziura w d.... wystarczy żeby zdać.
    - co do poziomu - skąd mamy wiedzieć czy wyższy jest w Poznaniu? (chyba, że są agenci co się otarli o pyrlandię)
    - jesteś twórczy i lubisz konstruować? - OK, ale zejdź na ziemię, z resztą marx napisał 100% prawdy

    I na koniec kolega, jeszcze raz, zejdź na ziemię. Naprawdę na studiach niewielu prowadzących zauważy, że ma do czynienia z młodym daVincim.
    _________________
    ;] :-) ;) ;>
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • No cóż. Jakoś zawsze udawało mi się nie schodzić na ziemię. Skąd macie wiedzieć jak jest na PP? U mnie w mieście są dwa licea uważane za najlepsze, przynajmniej jeśli chodzi o przedmioty ścisłe. Chcąc nie chcąc, chodząc do jednego miałem znajomych w drugim i, co za tym idzie, wiedziałem co jest tam lepsze a co gorsze. Wystarczy sobie porozmawiać kto co uważa o danych przedmiotach i co na nich przerobił.
    BTW- Trochę denerwuje mnie to studium talent, bo mieszkając 240km od Wrocławia nie mogłem na nie chodzić i będę miał przez to mniej pkt o osób, które napisały gorzej maturę. Myślicie, że będzie miało jakieś znaczenie, jak pokażę im dypolom laureata z konkursu ogólnopolskiego z maty? Skoro za jakieś dziwne zajęcia dodatkowe dają punkty, to jest to z ich strony trochę niesprawiedliwe, że za konkursy, inne od olimpiad przedmiotowych, nie dają.
    Aha. Piszecie mi tu "idź na inny (konkretny) wydział, tam zaspokoisz swoje ambicje". Otóż ja wiem mniej więcej co chcę robić w przyszłości i wiem jaki kierunek mi pasuje. Równie dobrze mozecie mi napisać, żebym poszedł na jakiś kierunek historyczny na UW albo UWr. Tam faktycznie musiałbym się dużo uczyć. Pzdr
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • basabash  
    almost allmountainer
    Wydział: W10 Mechaniczny
    Rok studiów: 5

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • no i masz. primo: jeśli jesteś laureatem z matmy to Ci jeszcze podziękują, że chcesz tu studiować. secundo: jeśli rzeczywiście jesteś laureatem, w co nie wątpię czytając Twoje posty to będziesz załamany poziomem matmy. (szczerze) osobiście skończyłem jedno z najlepszych matematycznych liceów w moim województwie, ale nigdy mnie matma nie interesowała dlatego nie nudziłem się za bardzo i miałem (mam) czego się uczyć ;]
    tercio: mówisz, że masz kolegów z drugiego liceum w Twoim mieście. Gratuluje. Ciekaw jestem czy jest Was tylu ilu studentów na PWr (ponad 30 tys ) ???
    Twój przenikliwy umysł zapewne już wydedukował dlaczego niewiele (cośtam zawsze;] ) wiemy o tym co się dzieje na innych wydziałach. Na samym mechanicznym jest parę tysięcy studentów.

    Twój wybór ;]
    _________________
    "Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć." S.Lem
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • No dobra, ok, dzięki.
    To zadam teraz trochę mniej męczące pytania (tak sadzę).
    Tu chcę sie tylko upewnić: Czy SolidWorks (albo inny program tego typu) jest udostepniany studentom?
    I jeszcze: Nikt nie kończy może studiów w tym roku i nie będzie sie wyprowadzał z mieszkania 3-pokojowego:D? Szukam, szukam i jak na razie nie ma za dużo ofert. Jak już tu przyjadę złożyć papiery, to chcę mieć parę propozycji do zobaczenia na żywo.
    Może orientujecie się chociaż ile tak na prawdę muszę liczyć za wynajem + opłaty. widziałem oferty na stronach, ale czasem nie podają tam wszystkiego (nie chcę zakładać nowego tematu na "bazarku")
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Cytat:
    U mnie w mieście są dwa licea uważane za najlepsze, przynajmniej jeśli chodzi o przedmioty ścisłe. Chcąc nie chcąc, chodząc do jednego miałem znajomych w drugim i, co za tym idzie, wiedziałem co jest tam lepsze a co gorsze. Wystarczy sobie porozmawiać kto co uważa o danych przedmiotach i co na nich przerobił.

    I na pewno każdy mówił szczerze i obiektywnie :lol: . Poza tym odległość od PWr do PP jest trochę większa niż od jednego liceum do drugiego, naprawdę. Jeśli chcesz znać opinię z drugiej ręki o PP, OK. "Uczelnia malutka w porównaniu z PWr, i trochę inny system nauki tzn. dosyć trudne egzaminy wstępne, ale potem kończy 90% zaczynających."

    Cytat:
    BTW- Trochę denerwuje mnie to studium talent, bo mieszkając 240km od Wrocławia nie mogłem na nie chodzić i będę miał przez to mniej pkt o osób, które napisały gorzej maturę. Myślicie, że będzie miało jakieś znaczenie, jak pokażę im dypolom laureata z konkursu ogólnopolskiego z maty? Skoro za jakieś dziwne zajęcia dodatkowe dają punkty, to jest to z ich strony trochę niesprawiedliwe, że za konkursy, inne od olimpiad przedmiotowych, nie dają.

    Po co Ci dodatkowe punkty jak i tak wiadomo, że się dostaniesz???


    Cytat:
    Tu chcę sie tylko upewnić: Czy SolidWorks (albo inny program tego typu) jest udostepniany studentom?

    Tak, na sieci akademików jest wszystko udsotępnione :lol:


    Cytat:
    Może orientujecie się chociaż ile tak na prawdę muszę liczyć za wynajem + opłaty. widziałem oferty na stronach, ale czasem nie podają tam wszystkiego (nie chcę zakładać nowego tematu na "bazarku")

    350-500 zł bez opłat
    _________________
    ;] :-) ;) ;>
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • elektryczny napisał/a:
    Po co Ci dodatkowe punkty jak i tak wiadomo, że się dostaniesz???


    To nie jest olimpiada, tylko konkurs. 2 lata temu Giertych trochę to pozmieniał, więc nie dostałem indeksu (chociaż i tak by on dotyczył konkretnej uczelni chyba). Muszę się zadowolić 6 z maty i nagrodą materialną. Ale i tak się dostanę, po prostu nie bedę zapewne zupełnie w początkach listy.

    elektryczny napisał/a:
    Tak, na sieci akademików jest wszystko udsotępnione


    Jak dostanę Inventora, to bedzie ok.

    elektryczny napisał/a:
    350-500 zł bez opłat


    Czego to jest cena? Nie uwierzę, że mieszkanie 3-pokojowe jest tak tanie. Mam zamiar wynająć razem z dwoma kolegami mieszkanie (całe) 3-pokojowe.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • 0
  • cytuj |

  • Cytat:
    Czego to jest cena? Nie uwierzę, że mieszkanie 3-pokojowe jest tak tanie. Mam zamiar wynająć razem z dwoma kolegami mieszkanie (całe) 3-pokojowe.

    Jest to średnia (mniej więcej) cena za jedno miejsce w mieszkaniu. Jeśli zamierzasz wynając 3 pokoje na osoby to byc może nawet nie zmieścisz się w tych widełkach.

    Cytat:
    To nie jest olimpiada, tylko konkurs. 2 lata temu Giertych trochę to pozmieniał, więc nie dostałem indeksu (chociaż i tak by on dotyczył konkretnej uczelni chyba). Muszę się zadowolić 6 z maty i nagrodą materialną. Ale i tak się dostanę, po prostu nie bedę zapewne zupełnie w początkach listy.

    Sory kolego ale nic z tego nie rozumiem...
    _________________
    ;] :-) ;) ;>
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • A ja z kolei nie rozumiem czego nie rozumiesz:D
    Teraz jest tak, nie wiem jak dokładnie było parę lat temu, że przyjęci bez rekrutacji są tylko finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych. Z każdego przedmiotu jest tylko jedna olimpiada i parę konkursów.

    No mi google powiedziało, że muszę liczyć za to mieszkanie 1200-1500zł. bez opłat( opłaty koło 500zł). Poszukam, podzwonię, jak przyjadę złożyć papiery, to zobaczę i się zdecyduję.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Berecik  
    mgr inż. :)
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Setius napisał/a:


    Jak dostanę Inventora, to bedzie ok.


    Inventora - wersję edukacyjną ściągasz legalnie ze strony autodesku.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • Setius  
    Wydział: W10 Mechaniczny

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Nie rozumiem:D Poprzesz jakąś argumentacją podanie tej propozycji? W każdym razie kończę, kończę. Już wszystko wiem, dzięki wam za pomoc. Pozdrawiam
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • krzywy16
    Mbmowicz
    Wydział: W10 Mechaniczny
    Rok studiów: 2

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Może troszkę odbiegnę od tematu, ale chciałbym się dowiedzieć na jakim poziomie stoi fizyka na W-10. W liceum poziom z tego przedmiotu był opłakany,a w zasadzie prawie jakby fizyki nie było. Stresuję się teraz trochę, jak sobie poradzę...
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 24,3ms. Zapytań do SQL: 17