-
-
-
Witam!
Stworzyłem prostą aplikację na stronie www pozwalającą na wyznaczenie momentów gnących, sił tnących i normalnych w obciążonych belkach, w skrócie: można szybko sprawdzić zadanie z wydymy.
Kalkulator znajduje się pod adresem: http://belki.jcom.pl/
Będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat kalkulatora (można użyć formularza na stronce).
Pozdrawiam
Wojt
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Siedze już 1h, testuje różne belki i kilka rzeczy mnie gryzie:
- jeżeli w tabelce piszesz węzeł A, B, ... to na górze powinno być "liczba węzłów"
- węzeł z definicji znaczy coś innego, co przez 1-2 sekundy wprawiło mnie w dezorientacje. Ja bym użył coś w stylu "punkt charakterystyczny".
- jest jakiś błąd w "obliczeniach" momentów zginających (prawdopodobnie wina przybliżania), bo zwykła belka obciążona na całości siłą ciągłą ma różne siły tnące (Tx) na podporach.
- przydałaby się jakaś linia wymiarowa pod belką - będzie przyjemniej wizualnie.
- nie musze liczyć belki by powiedzieć jak +/- wygląda wykres, ale jaki jest maksymalny moment (i ewentualnie w jakim miejscu) - program liczy tylko w podanych przez nas punktach
- od kiedy w miejscu podpory nie może być siły skupionej? A np. strop w budynku? Ściana(siła skupiona) jest zazwyczaj nad ścianą (podpora).
- przydałaby się "edycja danych". Chciałem przetestować maksymalną ilość danych (8 "węzłów") i pomyliłem się z 1 cyferką. Wyrzuciło błąd, a ja straciłem chęci do pisania danych jeszcze raz.
Podsumowując: bardzo fajnie, że coś takiego zrobiłeś, jestem z Ciebie dumny i mam nadzieje, że projekt będzie się ciągle rozwijał, ale na obecną chwilę posiada jeszcze wiele niedociągnięć nad którymi trzeba spędzić godziny pracy.
PS>planujesz pojawienie się belek przegubowych i sił nierównomiernie obciążonych (trójkątne) w wersji 2.0?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Dzięki za przetestowanie i wszystkie uwagi dot. działania, właśnie pracuję nad poprawkami.
Oczywiście w planach są belki z przegubami, ale w tej chwili nie wiem jak się do tego najlepiej zabrać. Łatwiej będzie wprowadzić obciążenia ciągłe trójkątne, chociaż tutaj też jest problem, bo nie chciałbym jeszcze bardziej komplikować interfejsu.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
- po pierwsze i najważniejsze nie ma JEDNOSTEK, u mnie za to urywali łby
- to z węzłami jest troche zagmatwane moim zdaniem, jeżeli np mam belke wolnopodpartą i licząc od lewej podpory mam za 1m siłe, za 3m moment a za 5m obciążenie rozłożone a potem jeszcze 2 siły to sie zaczyna problem z wklepaniem tego
- o siłach w węzłach juz było
- zdziwił mnie przykład z utwierdzeniem w środku belki, bo jak to realnie wykonać? z której strony na to nie popatrzę to dla mnie są to 2 wsporniki
Ja myśle generalnie że na proste belki na tak, natomiast już przy bardziej skomplikowanych (kilka obciążeń, przeguby) to się może zrobić problem.
_________________ Jedyną rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 24ms. Zapytań do SQL: 17
|