-
-
-
Pewnie moje pytanie zginie gdzieś w mnóstwie tematów o tegorocznej rekrutacji, no ale...
Chciałabym spytać o opinię kogoś, kto studiuje na IPS na W10. Czy warto, ile więcej nauki, i co można zyskać. I jakie odczucia na ten temat.
Byłabym wdzięczna za jakąś opinię
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Witam
Kończę studia inżynierskie na ipsie - mój macierzysty kierunek to mbm.
Szczerze to nie polecam kompletnie - jest to ogródek w instytutcie materiałoznawstwa i mechaniki technicznej - jeśli nie interesuje Cię materiałoznawstwo, materiały smart itp to nie ma nic ciekawego. Oferta dodatkowych kursów jest tak uboga, że większy wybór jest wśród normalnych kursów wybieralnych dostępnych na wydziale.
Nauki nie jest wcale więcej - powiedziałbym, że czasem nawet mniej (np. kurs wytrzymałości materiałów był na tak żenującym poziomie, że zdanie tego to formalność).
Nie daj się zwieść gadaniu pewnego profesora odpowiedzialnego za IPS, który będzie roztaczał przed Tobą wizje pracy w bmw itp. Na inżynierskich pisze się jedną prace, na magisterce dwie (co jest bez sesu i ja na magisterskie na pewno nie idę na ips).
Jeśli chcesz "coś więcej" to szukaj pracy "w zawodzie" - nauczysz się o wiele więcej i później zaprocentuje to o wiele lepiej niż dwa dyplomy ze śmiesznego ips. Mi praca podczas studiów (wakacyjna i zlecenia podczas semestrów) dały dużo więcej wiedzy i doświadczenia niż indywidualny program studiów (który z indywidualnością nie ma nic wspólnego).
A zapomniałbym - zaletą był oddzielny dziekanat dla studentów ips (u pani Sylwi Tomal) - ale jest to już nieaktualne i trzeba chodzić normalnie do Iwonki.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Byłem teraz na 2. semestrze IPS-u (sam jestem z ZIP-u, skończyłem właśnie 4. semestr). Uważam, że zapisanie się na IPS to była moja najlepsza decyzja odnośnie studiowania w ogóle.
Ogólnie to nie zgodzę się z poprzednikiem. Uważam, że oferta kursów jest dość bogata i ciekawa. Dzielą się one z reguły na dwa typy: te związane z inżynierią materiałową oraz te związane z biomechaniką. IPS pozwala również zapisywać się na kursy realizowane na innych kierunkach/wydziałach Politechniki oraz innych uczelni (włączając w to m.in. anatomię człowieka na Akademii Medycznej).
Mnie osobiście interesują przedmioty związane z materiałami. W tym semestrze zapisałem się na 5 kursów z IPS-u, więc, naturalnie, miałem więcej nauki, niż gdybym studiował wyłącznie na swoim kierunku macierzystym. Wszystko zależy od tego, jak dużo chcesz wyciągnąć z bycia na IPS-ie. Ja np. zamierzam zrealizować przez kolejne 3 semestry łącznie 16 przedmiotów (jakieś 30 kursów) w ramach tego programu (IPS, MBM/MTR/AiR). Ponadto możliwe jest nierealizowanie niektórych kursów na swoim kierunku, realizowanie kursów z wyprzedzeniem bądź zastępowanie ich analogicznymi kursami z innych kierunków, kwestia dogadania pewnych spraw (żelaznym wymogiem jest zrealizowanie kursów z ministerialnej siatki oraz zdobycie co najmniej wymaganej liczby punktów ECTS).
Do tego bycie na IPS-ie może pomóc angażującym się osobom w późniejszym znalezieniu praktyk/stażu. Przykładowo jeden z kolegów wyjeżdża w te wakacje na płatne praktyki do Drezna.
Tak nawiasem mówiąc, to koledzy i koleżanki z MBM-u/MTR-u twierdzą, że poziom wytrzymałości materiałów stał na wyższym poziomie niż u nich, poza tym laboratoria z wytrzymałości najprawdopodobniej będą traktowały o bardziej skomplikowanych zagadnieniach niż na zwyczajnych zajęciach, ale tego nie wiem na pewno).
Warto też dodać, że zajęcia prowadzone są w bardzo miłej atmosferze, przy małej liczbie osób, dlatego bez problemu można pytać o wyjaśnienie wszelkich niejasności. Ponadto prowadzącym naprawdę zależy na tym, byś czegoś się tam nauczyła i są bardzo cierpliwi (przykładowo wytrzymałość materiałów/mechanikę można poprawiać w zasadzie do skutku).
Podsumowując: POLECAM. Szczególnie wszelkie zajęcia z dr Pękalskim, bardzo spoko gość. ^____^
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Witam.
Mam obecnie propozycję studiowania na IPS-ie i za bardzo nie wiem, czy się to opłaca. Materiały nie są raczej moją pasją, ale wziąłbym to, gdyby rzeczywiście miało to ułatwić znalezienie pracy. W związku z tym prosiłbym o więcej opinii ludzi, którzy to wzięli, oraz mam kilka pytań:
1. Jeśli wybieram IPS, jestem przywiązany do PWr? Nie mógłbym wtedy wyjechać na erasmusa albo np. robić magistra na innej uczelni?
2. IPS istnieje tylko dla materiałoznawstwa? Nie ma np. IPS-u z konstrukcji maszyn?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Z tego co rozmawiałem z prof. Pękalskim o IPS, to mówił że mało kto z IPS nie wyjechał przynajmniej na 1 semestr na Erasmusa, więc szansa jest i to duża.
Co o drugiego nie jestem pewien ale mówiono mi że głównie materiałoznawstwo. Nikt nie każe przecież Tobie brać wszystkich kursów z IPS (chyba) możesz wziąć tylko te które Cię interesują.
_________________ Zamiast przepraszać napraw błąd i staraj się już go nigdy więcej nie popełniać. Ot co!
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Jak ja konczyłam IPS (w 2011) to robiłam dwie specjalności ze swojego kierunku. Tylko z 30% IPSiaków robiło jako drugą specjalność materiały. Większość robiła dwie ze swojego kierunku albo jedną ze swojego a drugą z innego na wydziale.
Ale nie wiem jak to teraz wygląda, zapytajcie u koordynatora.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 23,6ms. Zapytań do SQL: 11
|