-
-
-
Cześć wszystkim
Obecnie jestem w III LO. Wybieram się, ehg, tzn. mam zamiar wybrać się na Informatykę, konkretnie z tego co słyszałem najlepiej iść na W-4, więc tam mierzę.
Progi w tym roku widzę dosyć spadły, 209 to chyba niedużo ?
Mam pytanie przede wszystkim o maturę:
czytam, szukam i czy mi się wydaje, czy na kierunek Informatyka matura z informatyki nie jest w ogóle brana pod uwagę przy rekrutacji ? Bo zastanawiam się - na deklaracji wpisałem:
rozszerzona matma
rozszerzona fizyka (tutaj punkty do rekrutacji, cienko u mnie z fizyką, ale jak już się uczyć to na rozsz.:) )
rozszerzony polski
rzoszerzony angielski
Nie deklarowałem informatyki, bo z tego co widzę, tak jak pisałem nie jest ona brana pod uwagę.. Czy to prawda ?
W takim razie widzę, że nie jest tak ciężko się dostać... Ang planuję rozszerzony spokojnie na 80-90%, tutaj uczę się już od kilku ładnych lat i nie powinno być problemu. Matma celuję też w 70-80%... Fizyka? Tutaj w nic nie celuję, jak na razie zaczynam ostrą pracę, kiepsko z tym przedmiotem. A polski rozszerzam na zasadzie "co mi zależy" (ps: od zawsze byłem humanistą;]).
Zastanawia mnie więc ta matura z inf, no i jak wysoko trzeba zdać tą fizykę, żeby się spokojnie dostać przy powyższych założeniach dot. innych przedmiotów.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Matura z informatyki nie jest brana pod uwagę na żadnym z wydziałów, a progi punktów z tego roku oraz przelicznik rekrutacyjny bez problemu znajdziesz na stronie PWr.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Rozszerzony polski nie opłaca się pisać, szkoda na niego czasu(gdzieś na tym forum czytałem ze z polskiego można mieć max 10pkt). Nie kombinuj, ucz się na matmę rozszerzona jak bedziesz miał wysoki wynik dostajesz się na inf sama matma
_________________ "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A.Einstein
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Cytat: | konkretnie z tego co słyszałem najlepiej iść na W-4, więc tam mierzę. |
A mnie to zastanawia.. Dlaczego najlepiej?
_________________ Nobody is perfect.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Dragon2011 napisał/a: |
ps: od zawsze byłem humanistą;] |
więc powinieneś wiedzieć, że zamiast
Dragon2011 napisał/a: |
jak wysoko trzeba zdać tą fizykę |
powinno być tę.
Ale to taka moja mała uszczypliwość
Nie pisz rozszerzonego polskiego, bo przelicznik z polskiego jest nieopłacalnie mały. Angielski zresztą też, ale nauka obcego języka nigdy nie zaszkodzi
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Celując na W4 warto pouczyć się fizyki (zresztą, zawsze warto ). Jednak zawsze mnie zastanawiało, jak ludzie są w stanie oszacować wyniki z matury. Jeśli wiesz, że umiesz na 70-80%, to doucz się te 20-30% materiału i z głowy
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Nobody napisał/a: | Cytat: | konkretnie z tego co słyszałem najlepiej iść na W-4, więc tam mierzę. |
A mnie to zastanawia.. Dlaczego najlepiej? |
Nie zaczynaj kolejnego flame'a
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Dragon2011 napisał/a: | Cześć wszystkim
Obecnie jestem w III LO. Wybieram się, ehg, tzn. mam zamiar wybrać się na Informatykę, konkretnie z tego co słyszałem najlepiej iść na W-4, więc tam mierzę.
(...) |
Cześć!
Powiem Ci tak. Pisząc maturę rozszerzoną z fizyki i matematyki ciężko się nie dostać na informatykę - ponad 50% jak masz, to drzwi otwarte. Nawet Studium Talent nie jest potrzebne. Matura z informatyki? Poziom nie jest wielki, jeżeli chcesz pisać, to tylko dla siebie.
Co do tego, czy W-4 lepsze.. Czy mówił Ci to informatyk szkolny? Sorki, jestem też z LO3 i znam jego podejście, "macie nie uczyć się praktyki, bo to może się zmienić, lepiej pouczyć się teorii, która wolniej się zmienia.". Coś w ten deseń mi mówił. Sęk w tym, że mnóstwo praktycznych rzeczy pozostaje niezmienne od wielu lat (chociażby UML, z tego co wiem, podstawa dokumentacji, którą i tak się robi przy dużych projektach), a dla niego to jest niepotrzebne informatykowi.. Sam kończył EKA, teraz pracuje na UWr.. Radziłbym zbyt serio nie przejmować się jego opiniami.
W sprawie tego, który wydział (EKA, IZ, PPT) będzie dla Ciebie lepszy, to powiem tak: powiedz, co chciałbyś robić w przyszłości jako informatyk. Możesz na PW. Mam kontakt z kilkoma programistami (ze wszystkich wydziałów), wiele opinii słyszałem, więc mogę pomóc, przytoczyć te opinie i wybrać jakiś wydział.
Sam jestem na IZ, choć nie twierdzę, że to jest najlepszy wybór dla każdego - bo jak ktoś lubi dłubać w sprzęcie lub poznać więcej podstaw informatyki (od tej matematycznej strony), to EKA lub PPT będą mu lepiej pasowały.
Tylko proszę - bez wojny wydziałów teraz.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
Mała Maggie, dzięki za poprawienie mnie, powiem Ci, że jak czytam różne fora nigdy bym takiej pierdoły nie znalazł
Z tym polskim to tak jak mówiłem - piszę na zasadzie "co mi zależy". Uważam, że jestem w tym dobry, od zawsze 5 z polskiego, dosyć dobrze się w tym czuję, ale, że od dziecka interesuje mnie tylko informatyka, jestem na kierunku mat-fiz-inf i z tymi przedmiotami postanowiłem wiązać swoją przyszłość A przecież nawet jak napiszę ten polski na 10% rozsz. to nic się nie stanie Ale nie mam zamiaru poświęcać na to jakiegoś tam czasu.
Tomek107 - pisząc "III LO", miałem na myśli, że jestem w 3. klasie LO Nie jestem z Wrocławia
Jeżeli chodzi o ten W-4 - wiem to od kolegi, który studiuje na pwr i tak słyszał od innych studiujących informatykę. Poza tym przy wyborze wydziału kierowałem się też późniejszymi specjalizacjami: nie jestem jeszcze na 100% pewien, co wybiorę, no ale na to mam te pierwsze 3 lata. Na pewno nie chcę programować, może i mógłbym to robić, ale nie chcę mieć takiej pracy w przyszłości, wolę coś bardziej interpersonalnego; najbardziej prawdopodobną opcją dla mnie wydaję się, jak na razie, systemy i sieci komputerowe. To min. skłoniło mnie to kierowania się na W-4.
pawciu - nie no, ja nie szacuję, tylko oceniam jak widzę swoje możliwości z danego przedmiotu, chciałem to wam jakoś mniej więcej zobrazować ;P
hmm w takim razie biorę się ostro za fizykę i matmę (z naciskiem na to pierwsze). Maturę z informatyki odpuszczam, jest tam jednak trochę tej algorytmiki, musiałbym przeznaczyć trochę czasu, a wolę przeznaczyć go na fizykę + matmę. A dla siebie to mogę zdać tę maturę rok później
Słyszałem jeszcze, że warto wyrobić sobie ECDL - wiecie coś o tym ? Podobno, gdy ma się ten certyfikat na informatyce ma się ileś tam godzin mniej w tygodniu... no i zawsze jest ślad w papierach. Ile w tym prawdy ? Może ktoś ma taki certyfikat ? Bo nawet nie wiem, gdzie można coś takiego wyrobić, zgłosić się na jakiś kurs... Jeżeli ktoś wie jak to wygląda - będę wdzięczny za podpowiedzi.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Jak mówią mądrzy ludzie: "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" i tego radzę się trzymać.
Ja też miałam zdawać matematykę, fizykę, angielski, polski i WOS (wszystko na rozszerzeniu), bo zastanawiałam się między PWr a UE, ale na szczęście w porę wycofałam się z tego szalonego pomysłu. Wystarczyła prosta kalkulacja i już wiem, że startując na Politechnikę, nie opłaca się pisać matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów innych niż matematyka i fizyka.
Aby dostać się na kierunek, w który celuję, potrzebuję trochę ponad 200 pkt. Jeśli się postaram, to miejsce na Politechnice zapewni mi już sama matura z matematyki, za którą maksymalnie można dostać 250 pkt.
Na Informatyce sytuacja prezentuje się następująco:
- W4 - 209,7 pkt
- W8 - 263 pkt
- W11 - 145,6 pkt
Weź pod uwagę fakt, iż są to liczby z pierwszego naboru. Później progi spadły, bo niektórzy zrezygnowali ze studiów na PWr, a na ich miejsce wskoczyły osoby z mniejszą ilością punktów.
Cytat: | Polski rozszerzony 25 pkt (nie 10 pkt jak ktos pisal) |
Nieprawda. Do wskaźnika rekrutacyjnego dodaje się 0,1 JP, gdzie JP jest równe większej z liczb: P lub R, czyli zdając maturę z polskiego na 100% (obojętnie, na którym poziomie), otrzymujesz 10 pkt. Tyle samo możesz dostać za (uwaga!) 4% z rozszerzonej fizyki. Łatwiej Ci będzie zdobyć te 10 pkt rekrutacyjnych, pisząc polski na 100% czy fizykę na 4%? Prosta kalkulacja
Moim skromnym zdaniem rozszerzonego angielskiego również nie opłaca się zdawać, ale skoro jesteś pewien swoich możliwości, to w porządku. W każdym razie ja wolę skupić się na tym, co jest teraz naprawdę istotne (czyt. matematyka i fizyka).
Cytat: | A dla siebie to mogę zdać tę maturę rok później. |
Mogę się założyć, że tego nie robisz Dla własnej przyjemności to można iść na spacer/imprezę/zakupy, ale nie na egzamin. Poza tym jako studenci PWr na nadmiar wolnego czasu narzekać nie będziemy.
Cytat: | Obecnie jestem w III LO. |
Ja też dałam się nabrać Myślałam, że chodzisz do wrocławskiej trójki.
Podsumowując, na Politechnikę łatwo się dostać, ale trudniej się utrzymać.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Dragon2011 napisał/a: | Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
Maturę z informatyki odpuszczam, jest tam jednak trochę tej algorytmiki, musiałbym przeznaczyć trochę czasu, a wolę przeznaczyć go na fizykę + matmę. A dla siebie to mogę zdać tę maturę rok później |
Algorytmika na maturze jest naprawdę prosta. Nawet, jeśli nie chodzisz do klasy z rozszerzoną informatyką powinieneś spokojnie dać sobie radę. Ja wziąłem sobie maturę podstawową z informatyki czysto 4 fun, opierając się na tym czego się nauczyłem na lekcjach. Odpuściłem sobie jedynie praktyczne zadanie programistyczne, nawet nie dla tego, że było jakieś wymagające, ale przez strasznie czasochłonne zadanie z arkusza kalkulacyjnego po prostu brakło mi czasu
Uwierz mi, że rok później za nic nie będzie Ci się chciało zdawać informatyki, biorąc pod uwagę, że nie jest ona w ogóle liczona.
Informatyka to jest taki dodatek na koniec, kiedy już wszystkie ważniejsze matury masz za sobą
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
No tak, po roku zapewne nie zdawałbym tej matury z inf
OK rozumiem, że uważacie, że nie ma sensu zdawać polskiego/ang na rozszerzeniu. Co do ang jestem spokojnie pewien, tak jak pisałem, uczę się już angielskiego dużo i w tym roku będę się uczył tyle samo, co przez 5 poprzednich lat, w szkole językowej, z tym, że już teraz typowo pod maturę.
Co do polskiego: faktycznie nie opłaca się, ale przecież podczas składania papierów i liczenia punktów liczone będą z tego, co będzie dla mnie lepsze. Mam na myśli taką sytuację: napiszę podstawowy polski na 90%, a rozszerzony na 20%. Przecież wtedy dostanę 9 p Więc co mi zależy ? Btw mam mamę polonistkę, więc też coś chcę jej udowodnić Odłóżmy temat niepotrzebnych matur.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, teraz wszystko jest jasne. Skupiam się na fizyce i matmie. Informatykę odpuszczam.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Skoro się uczysz angielskiego już jakiś czas, to dlaczego nie pisać matury rozszerzonej? Nic na tym nie tracisz, a możesz tylko zyskać (tak, wiem, to tylko max 15 punktów = 6% z mat/fiz rozsz).
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Dragon2011 napisał/a: | Słyszałem jeszcze, że warto wyrobić sobie ECDL - wiecie coś o tym ? Podobno, gdy ma się ten certyfikat na informatyce ma się ileś tam godzin mniej w tygodniu... no i zawsze jest ślad w papierach. Ile w tym prawdy ? Może ktoś ma taki certyfikat ? Bo nawet nie wiem, gdzie można coś takiego wyrobić, zgłosić się na jakiś kurs... Jeżeli ktoś wie jak to wygląda - będę wdzięczny za podpowiedzi. | Mam ten certyfikat, zrobiłem go u siebie w technikum. Studiuje INF na W-4. Za certyfikat miałem 5.0 z Technologii Informacyjnych na pierwszym semestrze, czyli z kursu z podstaw worda, excela, power pointa i accesa bo z tego jest ten certyfikat (mówię o zwykłym ECDL, a wiem, że są jeszcze jakieś kombinacje z CAD itd.). Kurs miał 2h laborki co drugi tydzień i 2h wykładu co drugi tydzień, więc wiele nie zaoszczędziłem czasu a zrobienie tego certyfikatu kilka lat temu kosztowało chyba 255zł. Zaletą jest jednak 5.0, które trudniej uzyskać w normalnym trybie. Nie słyszałem o zaliczaniu innych przedmiotów tym kursem, bo nikt normalny na Informatyce nie zwolni Cię z programowania czy matematyki, bo masz certyfikat na kopiowanie plików w windowsie i formatowanie tekstu w wordzie.
Jeśli chodzi o "ślad w papierach" to wpisałem to do CV, ale prawdę mówiąc to wątpię by można było komukolwiek zaimponować tym szukając pracy jako informatyk. Co najwyżej będzie to oznaką ambicji, chęci rozwoju, czy coś w ten deseń. Na pewno byłoby to zaletą dla kogoś kandydującego na stanowisko sekretarki czy kogoś innego pracującego przy komputerze w roli innej niż informatyk.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
mesiek - w takim razie robiłeś u siebie w szkole ? Muszę zapytać jak to u nas wygląda, ale z tego co czytam szkoła musi mieć oczywiście do tego uprawnienia. Ciekawi mnie, czy w dowolnej innej szkole, która takowe posiada można to wyrobić...
Cwaniak- o tym właśnie mówię, że będę angielski Tak samo jest z polskim, nic na rozszerzeniu nie tracę.
[ Dodano: 2011-10-02, 14:53 ]
PS: Wiem o co jeszcze miałem pytać;) Ostatnio słyszałem, że na pwr są jakieś kierunki, gdzie otrzymuje się 1k stypendium... Które to kierunki i czy to w ogóle prawda ?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Podepnę się pod temat.
Chcę studiować informatykę na PWR, jednak nie mam pewności co do wydziału
Sprecyzuję moje preferencje. Zawsze wolałem teorię (matma / fiza) niż siedzenie godzinę przed monitorem i szukanie błędu 'bo się nie kompiluje' (mam fakultet z programowania), porównałem programy PPT i WIZu i chyba bardziej odpowiada mi PPT.
Słyszałem, że jest tam (PPT) dużo trudniej. Czy jakiś student może się wypowiedzieć?
Dziękuję.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
kubek napisał/a: | Zawsze wolałem teorię (matma / fiza)... |
Więc idź na matmę lub fizykę
kubek napisał/a: | ... niż siedzenie godzinę przed monitorem i szukanie błędu 'bo się nie kompiluje' |
Na informatyce czeka się duuużo dłuższe siedzenie przed monitorem i grzebanie w kodzie. Nie wiem dokładnie jak jest na PPT, ale to przecież informatyka, nawet tam Cię to nie ominie.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Racja. Czytałem stronę PPT i jest tam przedstawiona 'matematyczna informatyka' - większa troska o to jak coś działa zanim w ogóle zadziała. Interesują mnie bardziej takie matematyczne aspekty informatyki, złożoność obliczeniowa itd.
Ale moje podstawowe pytanie powraca. Czy na PTT jesŧ jakoś ciężej (nie chciałbym się wynosić po pierwszym semestrze).
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Skoro kolega kubek odświeżył temat, pozwolę sobie powtórzyć swoje pytanie:
Ostatnio słyszałem, że na pwr są jakieś kierunki, gdzie otrzymuje się stypendia w wysokości 10)) PLN czy coś koło tej kwoty... Które to kierunki i czy to w ogóle prawda ? Jeśli tak, na jakiej zasadzie takie stypendia działają ?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
O ile mi wiadomo 10zł stypendiów nie ma na żadnym kierunku
Obecnie panuje system 90% osób uprawnionych do stypendium 250zł, pozostałe 10% uprawnionych po 400zł.
To o czym zapewne myślisz, to kierunki zamawiane. Od dwóch lat nie praktykowane na nowych studentach o ile mi wiadomo
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Na PPT też się siedzi przed kompem i też się kompiluje, bez obaw
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
haha, oczywiście miałem na myśli 1000 pln ;] okej, wszystko jasne.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Hej!
Odgrzebuję temat, bo pasuje idealnie do mojego pytania. Otóż sprawa wygląda następująco: kończę pierwszy semestr na skp i myślę już o wydziale. Na początku założyłem sobie jako cel W4, ale teraz mam coraz więcej wątpliwości. Jako, że wziąłem sobie C++ a nie Javę (do której w sumie nie odczuwam sympatii) to podobno W8 odpada. Także zostaje wspomniany W4 i W11.
I teraz sedno sprawy: nigdy nie potrafiłem posługiwać się lutownicą i ciężko przychodzi mi typowo manualna zabawa ze sprzętem - to raz, dwa - od podlotka interesuję się programowaniem. Raczej niżej niż wyżej - C, C++, trochę ASM jak trzeba, ale znam też PHP, SQL, Pythona oraz C#. Okresowo miałem do czynienia z opengl i dx. Od strony teoretycznej wiem tyle ile muszę i ciut więcej, ale szału ni ma. W przyszłości zanim stanę się sławnym bogaczem chciałbym pracować jako programista. Nie wiem jak to od strony zawodowej wygląda i na ile precyzyjne jest to życzenie, ale mam nadzieję, że ktoś coś podpowie - W11 czy W4?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
rembrandt napisał/a: | Hej!
Jako, że wziąłem sobie C++ a nie Javę (do której w sumie nie odczuwam sympatii) to podobno W8 odpada. |
Uczyłeś się na tym SKP programować, czy języka programowania? Bo z takim podejściem to niewiele zdziałasz na dowolnym wydziale. Zresztą, u nas nikt nie lubi Javy.
_________________ It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 25,9ms. Zapytań do SQL: 16
|