• 0
  • cytuj |

  • Witam.

    Rozważam fizyke techniczną - nanotechnologia, chciał bym się dowiedzieć czy warto iść.

    Na jakim poziomie jest fizyka oraz czy wykładowcy prowadzą ciekawe zajęcia?
    Na jakim poziomie jest programowanie?
    Widzę że jest trochę chemii, czy warto podczas wakacji powtórzyć chemie czy lepiej skupić się na matematyce?

    Rozważam też AiR na W-4 i nie wiem co wybrać. FT czy AiR.

    PS. Czemu tak mało osób wybiera się na FT?

    [ Dodano: 2014-07-01, 18:42 ]
    Jeszcze rozmyślam nad optyką.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  •  3D  
    dalej nic nie umiem
    Wydział: W-11 WPPT
    Rok studiów: 4

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Warto iść, jeżeli nie nastawiasz się na pracę w zawodzie, albo jesteś ambitny i chcesz pracować przy naprawdę najnowszych technologiach, ale to raczej wymaga wyjechania z kraju, przynajmniej na jakiś czas.

    Fizyka jest na poziomie jak to na fizyce ;) nie wymagają za dużo ale można się dużo nauczyć jak się chce. Prowadzący są bardzo różni, niektórzy super prowadzą zajęcia a inni przynudzają ;/ ale nie cisną jakoś bardzo

    Programowanie jest, ale to raczej podstawy, na tyle, żebyś zakumał ten sposób myślenia, do obliczeń naukowych będziesz przygotowany ok, ale jakieś aplikacje użytkowe to raczej nie bardzo. Dużo jest kursów z języków/programów typowo obliczeniowych - przydatnych inżynierowi czy w pracy naukowej, ale nikogo innego to za bardzo nie obchodzi
    Chemii trochę jest, ale na pierwszym semestrze nauczą Cię podstaw od nowa, nie ma po co się uczyć
    Matmy też nie masz co powtarzać raczej, bo nie bardzo Ci się to przyda. Nastaw się na wypoczynek i systematyczną pracę od października to lepiej na tym wyjdziesz ;)

    AiR to całkiem inny kierunek, chociaż na W4 chyba mają faktycznie dużo robotyki to może być ciekawe, popytaj tam ;)

    Na fizykę techniczną nikt nie idzie, bo to straszna zła fizyka! ;o Kto by się chciał tego uczyć

    A skoro myślisz o optyce to może fizyka techniczna - fotonika? Pomiędzy Twoimi zainteresowaniami akurat, bo jest trochę elektroniki, sporo optyki i fizyki. Tylko nie gwarantuję, że Wam otworzą bo nie zawsze są chętni (a szkoda, bo fajne :) )
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  •  pustelnik
    Wydział: Nie dotyczy

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Ja jestem po nano jednak nie polecam tej specjalnosci. Na ciekawe zajecia specjalnosciowe nie masz co liczyc. Radze sie rowniez zastanowic, czy zainteresowalaby Ciebie optyczna spektroskopia, poniewaz na tej specjalnosci jezeli chodzi o nanotechnologie to tylko bedziesz miec.
    Ogolnie studia na fizyce technicznej sa ok, jednak uwazam, ze lepszym rozwiazaniem bylaby techniczna bez specjalnosci lub jezeli juz nanotechnologia to w polaczeniu z wydzialem Elektroniki Mikrosystemow i Fotoniki. Tamten wydzial jest bardziej "nano" niz wppt.

    Chemii jest tu bardzo malo, jedynie kurs na I semestrze + Chemia fizyczna na 4, ktora wg mnie wcale nie byla taka trudna jak to ludzie mowia, byla po prostu zle prowadzona.

    Powtarzanie czegokolwiek jest zbedne, lepiej sobie wypoczac porzadnie przez wakacje i zabrac sie do pracy w pazdzierniku, bo poczatki sa dosyc trudne.

    Kursy z programowania pamietam dwa z c++, jeden na II semestrze a drugi na III. Poziom sredni jednak zajecia te byly bardzo fajne.


    Ogolnie moge polecic kierunek jednak nie ta specjalnosc. Wybor nalezy do Ciebie, pamietaj tez o tym, ze jak Ci sie nie spodoba to zawsze mozesz sie przeniesc.
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 32,4ms. Zapytań do SQL: 17