-
-
-
Od jakiegoś czasu wacham się na jaki kierunek na polibudzie pójść (jestem maturzystą) ale możliwość lokalizacji EIT we Wro przechyliła szalę na korzyść fizyki, teraz tylko zastanawiam się jaki kierunek... Na fizyce technicznej jest nanoinżynieria... chyba ciekawa opcja, nawet gdyby zostać na Polibudzie lub iśc do EIT, jest jeszcze opcja Fizyka - FFS niby podobne ale bardziej ogólne. chciałbym tró fize studiować :)
Co można robićpo fizycznych podstawach informatyki np?
Czytam tu Wasze opinie, i widze że jest fajnie, nawet Panie są :)) Tylko większość opinii jest starych.
Pomożecie? :P
pozdrawiam.
Daniel
p.s. studia żeby za łatwe nie były - fizyka mnie kręci po prostu. :P
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Cześć!
Ja też w przyszłym roku idę na PPT. Niedawno przejrzałem plany/programy wszystkich kierunków i specjalności na tym wydziale i stwierdziłem że jedyne co wchodzi w grę to FT i może informatyka. "Czysta" fizyka jest wg mnie zbyt teoretyczna.
Zastanawiałem się jak długo studenci FT są na jednym roku, bez podziału na specjalności. Czy wybiera je się od razu, czy po jakimś czasie - jeśli to drugie, to po jakim?
Nie wiem jeszcze jaką specjalność wybiorę:
- nanoinżynieria wiąże się z chemią. Nie wiem ile w tym jest fizyki kwantowej, ale jeśli dużo, to ja się na to piszę
- fotonika to taka fizyka doświadczalna IMO
- inżynieria informatyczna ma całkiem ciekawy plan, interesujące mnie zagadnienia fizyczne i trochę informatyki
Czy po FT można iść na studia magisterskie na Quantum Engineering? (Te międzyuczelniane)
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Witam studentki i studentów PPT
Też wybieram się na ppt na fizykę techniczną i dołączam się do powyższych pytań. Mam też kilka innych:
1 Jak dużo programowania jest na inżynierii informatycznej lub na jej starszych odmianach? Czy jest tam trochę o sieciach neuronowych?
Jako, ze będzie to mój drugi kierunek,(pierwszy nie jest na Pwr) i najwięcej problemów sprawi zgranie 2 planów mam pytania odnośnie „logistyki”:
2.Od kiedy można się samemu zapisywać na ćwiczenia – tzn. układać sobie plan ? Od drugiego semestru ?
3. Gdzie można zobaczyć plany z semestrów zimowych – na stronie wppt są tylko letnie.
4.Czy jeśli ktoś nie może np.: chodzić na ćwiczenia na swojej fizyce technicznej, to może iść na analogiczne ćwiczenia na fizyce lub na informatyce ?
5.Jak wygląda sytuacja z zaliczeniem przedmiotu, z którego są tylko wykłady np.: podstawy chemii ogólnej, podstawy grafiki inżynierskiej? Można takie coś zaliczać eksternistycznie, np.: pisząc z tego egzamin, jeśli ktoś nie może być na wykładach, bo ma inne zajęcia?
6. Fizyka na WPPT to raczej elitarny kierunek – dużo osób odpada po pierwszych latach ?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
własnie mam ten sam problem, zastanawiam sie nad tym kierunkiem ale nie wiem czy to kierunek dla dziewczyn. I chciałabym sie dowiedziec czy rzeczywiscie trudno jest sie utrzymac na tym kierunku??
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
czesc, ja jestem na Fizyce Technicznej, na pierwszym roku. Podczas pierwszego roku fizyka i fizyka techniczna niczym sie nie rozni sa razem zajęcia, specjalizacje wybiera sie pod koniec pierwszego roku, zeby zostala jakas otworzona musi byc przynajmiej 15 osob dlatego np nie zostala otoworzona inzynieria informartczna i optyczna.
co do ukladania i zapisywania sie samemu na kursy, jest tak juz od pierwszego semestru.
Jest to dosc ciezki kierunek, nie ma mozliwosci zdawania eksternistycznie niczego, to sa studia dzienne. Prawie sama matma i fizyka, jest tez sporo programowania i elektroniki. Aha i tlumaczenie ktoremus z wykladowcy ze sie ma inne zajecia, tylko pograza a nie pomaga
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 20,9ms. Zapytań do SQL: 15
|