• 0
  • cytuj |

  • Jak powinny funkcjonować m.in. organy samorządu województwa czyli sejmik (SWD) oraz zarząd (UMWD)? Dla tych, co znają kulisy , odpowiedź jest oczywista – na Dolnym Śląsku z pewnością nie tak jak dotychczas, czyli lekceważąc zasady demokracji, wiedzę, standardy kompetencyjne, etyczne, prawne. Ponadto – wykluczając jakąkolwiek, nawet najbardziej uzasadnioną, polemikę, krytykę, umożliwiającą zmiany na lepsze, eliminację rażących błędów w dokumentach strategicznych, wykluczających ich właściwą realizację a więc i rozwój regionu Świadomie zresztą wcześniej zatwierdzanych , mimo dedykowanej wiedzy, negatywnych rekomendacji autentycznych ekspertów i pisemnych wytycznych/przewodników.

    To nie są wyssane z palca zarzuty, atak jakiegoś niezrównoważonego pieniacza, lecz rzetelne opinie i oceny oparte na licznych faktach i dowodach (do dyspozycji), gdyż to rzeczywistość, stan faktyczny, realia są najbardziej miarodajnym probierzem i kryterium wiarygodności. Czy można latami okłamywać opinię publiczną, działać na szkodę regionu, agresywnie i odwetowo traktować obywatela tylko dlatego, że stawia pytania, zgłasza uzasadnione wątpliwości, nie orientować się w problemach Dolnego Śląska, nawet jako członek jego władz? itp..itd..

    Czy mieszkańcy mają prawo oczekiwać od radnych uczciwości, kompetencji, zaangażowania, otwartości? W jaki sposób to weryfikować nie tylko na etapie kampanii wyborczej ale i później, bo wybory co 4 lata to kontrola obywatelska raczej iluzoryczna? Niestety, wiele, też poważnych, nieprawidłowości jest nieznanych, tuszowanych w sytuacji, kiedy regionalny, instytucjonalny system nadzoru i kontroli jest raczej fikcyjny.
    Oczywiście, na papierze i w deklaracjach/zapewnieniach wszystko działa jak najlepiej – w teorii…

    Więcej – w tekście >> http://blog.region.wrock....dolny-slask-swd
    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 20,2ms. Zapytań do SQL: 19