-
-
-
Hejka wszystkim:) Nieuchronnie zbliża się koniec rekrutacji a ja jeszcze nie zdecydowałam się na kierunek:( Tak, wiem, zabieram się bardzo w czas Od jakiegoś czasu myślę o energetyce, ale dalej nie jestem tego pewna. Trochę się jednak zaniepokoiłam, jak przejrzałam liste kursów i przedmiotów:
1. Chemia jako przedmiot podstawowy, a dzięki mojemu wspaniałemu abstrakcyjnemu chemikowi moja wiedza ogranicza się do wielkiego nic
2. "kotły energetyczne" "Chłodnictwo i kriogenika", "paleniska niskoemisyjne", "cieplne maszyny wirnikowe" - to brzmi trochę przerażająco Jak wyglądają tego typu zajęcia?
No i pozostaje oczywiście aspekt pracy. Niestety , ujawni się tu moja porażająca ignorancja, gdyż za bardzo nie wiem, co można robić po tym kierunku,(a dokładniej po specjalizacji energia odnawialna, gdyż jak na ten czas to mnie najbardziej interesuje )? Jak wygląda praca?
Z góry dzięki
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
1. Chemii nic się nie bój, jest wykładana zupełnie od podstaw, czyli z czego składa się atom i jak przebiega reakcja syntezy wiedza jest na poziomie gimnazjalnym
2. te przedmioty są dopiero na wyższych latach, nauczysz się do tego czasu na innych przedmiotach (termodynamika, mechanika płynów) jak się do tego zabrać. na pewno nikt od ciebie żadnej wiedzy o kotłach nie będzie wymagał!
nie ma takiej specjalizacji jak energia odnawialna na studiach 1.go stopnia. jest energetyka komunalna, w której zawiera się też energetyka ze źródeł odnawialnych. co do pracy to trudno powiedzieć bo też jeszcze dopiero studiuję, ale na pewno można pracować w różnych elektrociepłowniach, elektrowniach, samorządzie terytorialnym, przedsiębiorstwach zajmujących się budową maszyn energetycznych (czyli już wspomniane kotły, maszyny wirnikowe itp ), a także budujące systemy energii odnawialnej czyli pompy cieplne, systemy solarne, elektrownie wiatrowe itp. myślę że można też się załapać do różnych urzędów zajmujących się regulacją energetyki, ochroną środowiska lub wdrożeniem odnawialnych systemów energetycznych. można też zajmować się audytem energetycznym można w końcu zostać na uczelni i zajmować się badaniami naukowymi w dziedzinie szeroko pojętej budowy maszyn, termodynamiki, mechaniki itp.
uchh nie wiem co jeszcze, w każdym razie zapraszam na nasz kierunek, bo jest zdecydowanie przyszłościowy i praca powinna po nim być (chociaż wiadomo, nikt do ciebie na czworakach nie przyjdzie z ofertą pracy na tacy)
_________________ Czarne dziury to miejsca, w których Bóg podzielił przez zero.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
aaanie, damy radę, też będę od tego roku studiował Energetykę, orłem z chemii czy z fizyki nie byłem, ale liczę, że jakoś się te przedmioty przejdzie
A właśnie, bo nie byłaś zdecydowana - poszłaś na energetykę jednak?
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Polecam ci wybrać raczej kierunek mechanika i budowa maszyn aniżeli energetyka. Patrząc teraz na te specjalizacje to wnioskuje, że elektroenergetyka - jeżeli już ktoś chciałby się kształcić w te stronę wybrałby W5, energetyka cieplna - perspektywa pracy lipna (elektrownie które teraz ograniczają zatrudnienie). Dodatkowo gorsi prowadzący aniżeli z podobnych przedmiotów na kierunku MiBM ale o tym przekonasz się z biegiem czasu;)
Pozdrawiam
PS: jak chcesz konkretniejsze informacje pisz na priva
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Nie wiem czy mogę się wypowiedzieć, bo dopiero zacznę 1 rok na energetyce ale mój kumpel zarabia 5 koła, a koleżanka z jego roku projektuje kotły też chyba za niemałe pieniądze. Ale w sumie nigdzie nie dostaniesz odp. czy praca będzie czy nie. Wszystko się zmienia, ale ogólnie polibuda to niezły pomysł więc szansa na pracę jest xq tak mi się bynajmniej wydaje.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
dzięki za pouczenie. przyda się, ale nazywanie przez autora kogoś imbecylem z tego akurat powodu to trochę przesada..
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Cindy napisał/a: | Wszystko się zmienia, ale ogólnie polibuda to niezły pomysł więc szansa na pracę jest xq tak mi się bynajmniej wydaje. |
Wszystko się zmienia, ale wartość polskich uczelni drastycznie spada i w moim odczuciu to przyspiesza. Produkcja magistrów i inżynierów idzie pełną parą, już teraz większość dziedzin jest nasycona, a uczelnie zatrzymały się w zeszłej epoce. Jedna z osób rekrutujących w pewnej wrocławskiej firmie powiedziała mi, że ją studia u kandydata nie obchodzą, a chce wiedzieć, co taki kandydat rzeczywiście potrafi.
Może na niektórych kierunkach to działa wolniej, ale poziom dydaktyki na uczelniach nie przyspiesza.
_________________ It's not that I'm anti-social... It's that everyone else is an asshole.
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
-
-
-
Cindy napisał/a: | Nie wiem czy mogę się wypowiedzieć, bo dopiero zacznę 1 rok na energetyce ale mój kumpel zarabia 5 koła, a koleżanka z jego roku projektuje kotły też chyba za niemałe pieniądze. Ale w sumie nigdzie nie dostaniesz odp. czy praca będzie czy nie. Wszystko się zmienia, ale ogólnie polibuda to niezły pomysł więc szansa na pracę jest xq tak mi się bynajmniej wydaje. |
dobre internety
d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014 Strona wygenerowana w 20,3ms. Zapytań do SQL: 16
|