• MKDK  
    Biotechnologia
    Wydział: W-3 Chemiczny
    Rok studiów: 2

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |



  • Kultura rozumiana głębiej. Namacalna, zaskakująca, żywa tradycja. Przedstawiciele ginących tradycji pochodzący z najdalszych zakątków świata - koreańska szamanka Mudang, kobiety Tuaregów grające na świętym instrumencie imzad, przedstawiciele plemienia Wagogo z Tanzanii. To tylko kilku artystów tegorocznego Brave Festival, który już po raz piąty odbędzie się w lipcu we Wrocławiu.

    Odważnym tematem przewodnim tegorocznej edycji będą Wszystkie modlitwy świata, które będą reprezentowane przez gości z 14 państw. Jak co roku, w trakcie festiwalu będziemy mieć możliwość spotkania nie tyle z zawodowymi artystami, ile z autentycznymi, szczerymi wyznawcami danego kultu, którzy nie boją się celebrować swoich wierzeń często w niesprzyjających warunkach społecznych.

    Brave Festival kładzie główny nacisk na duchowość człowieka. Ani artefakty przybyłych, ani nawet sam spektakl nie stanowi nadrzędnej wartości tego wydarzenia. Twórcom Brave zależy na eksponowaniu ludzkiego charakteru festiwalu oraz tworzeniu dialogu pomiędzy widzami a ludźmi zamieszkującymi suche i twarde ziemie Afryki czy nieprzejednany, mroźny Kaukaz.

    W tym roku przybywając na festiwal będzie można zobaczyć m.in.: rytuał Gut, który zostanie odprawiony na Odrą przez koreańską szamankę, czy sypanie piaskowej mandali przez lamów z klasztoru Sherab Ling. W tajemniczej i mistycznej atmosferze murów starego kościoła zaśpiewa A Filetta - grupa, która wykonuje tradycyjne, korsykańskie polifonie opisujące Chrystusową pasję.

    Skupioną na rytuałach, obrzędach i wierzeniach konwencję tegorocznej edycji dopełni cykl filmów dokumentalnych, który trwać będzie 5 dni. Nurt filmowy będzie nawiązywał nieco przewrotnie do tematu religii, prezentując współczesne obiekty kultu w zsekularyzowanym świecie, którymi stały się np. piłka nożna, jednostka, moda, czy władza. W ramach festiwalu, odbędzie się także po raz pierwszy projekt Brave Kids. Jest to wyjątkowa inicjatywa, w której udział wezmą najmłodsi z regionów szczególnie dotkniętych przez koszmar wojny, głód i nędzę - Ugandy, Rwandy i Nepalu. Wykluczeni ze społeczeństwa i osieroceni w swych ojczyznach, staną na scenie i podzielą się z nami swoją kulturą i doświadczeniami.

    Jak zwykle w trakcie festiwalowych dni nie zabraknie także spotkań z artystami, warsztatów oraz wystaw plenerowych.

    Festiwal odbędzie się w dniach 3-11 lipca 2009 r. we Wrocławiu.
    Sprzedaż biletów rusza 26 maja 2009 r. przez oficjalną stronę oraz ticketpro. Informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na stronach:


    Brave Festival - oficjalna strona
    Brave.event na last.fm
    Brave na myspace.com
    Brave.event na facebook.com
    brave.group na facebook.com

    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
  • MKDK  
    Biotechnologia
    Wydział: W-3 Chemiczny
    Rok studiów: 2

    zobacz profil
    szybka wiadomość
  • 0
  • cytuj |

  • Odważny festiwal

    W dniach 3-11 lipca odbędzie się Brave Festival, już po raz piąty we Wrocławiu!

    Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą Wszystkie modlitwy świata, które będą reprezentowane przez gości z 14 państw. Jak co roku, w trakcie festiwalu będziemy mieć możliwość spotkania nie tyle z zawodowymi artystami, ile z autentycznymi, szczerymi wyznawcami danego kultu, którzy nie boją się celebrować swoich wierzeń często w niesprzyjających warunkach społecznych.

    Podczas tej edycji festiwalu będzie można zobaczyć m.in.:
    • Gogo Milungu Group. Duchy Tanzanii. Rytuał obłaskawienia.
    • Theyyam Perfromers. Taniec wcielonego bóstwa. Rytuał z Kerali
    • Koreański kut. Mudang - duchowe medium. Szamański rytuał na wodzie oraz obrzędowe modły w świątyni wielu bogów.
    • Imzad. Święty instrument Sahary. Sekretna muzyka kobiet z ludu Tuaregów
    • Mnisi z klasztoru Sherab Ling w Indiach. Piaskowa mandala Mahakali i tańce cham. Źródłowe tradycje buddyzmu tantrycznego.
    • Marszua Kawkaz. Ceremonia ZIKR. Modlitwa kobiet z wąwozu Pankisi. Wstęp wyłącznie dla kobiet.
    • Ahellil. Pieśniarze z regionu Gourara. Światowe Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe Ludzkości UNESCO.
    • A filetta. Missa Corsicana Wielogłosowe misterium pasyjne
    • Alim Quasimov. Azerskie pieśni mugham – mistyczna liryka miłosna. Światowe Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe Ludzkości UNESCO.
    • Polskie tradycyjne pieśni religijne – rekonstrukcja energii. Koncert i nocne czuwanie.
    • Divna. Liturgie prawosławne. Objawione dźwięki Bizancjum.
    • Irkutsk Ensemble Authentic Music. Lamentacje syberyjskie. Ocalałe obrzędy dorzecza Angary.
    • Prezentacje wrocławskich teatrów niezależnych – Teatr Pieśń Kozła, Teatr ZAR
    • Wszystkie modlitwy Rzeczypospolitej. Starodruki i rękopisy świętych ksiąg ze zbiorów Ossolineum we Wrocławiu.


    ---------------------------------------------------------------------------------------------


    Skupioną na rytuałach, obrzędach i wierzeniach konwencję tegorocznej edycji dopełni cykl filmów dokumentalnych, który trwać będzie 5 dni. Nurt filmowy będzie nawiązywał nieco przewrotnie do tematu religii, prezentując współczesne obiekty kultu w zsekularyzowanym świecie, którymi stały się np. piłka nożna, jednostka, moda, czy władza.
    W ramach festiwalu, odbędzie się także po raz pierwszy projekt Brave Kids. Jest to wyjątkowa inicjatywa, w której udział wezmą najmłodsi z regionów szczególnie dotkniętych przez koszmar wojny, głód i nędzę - Ugandy, Rwandy i Nepalu.

    Oprócz tego podczas trwania festiwalu odbędą się darmowe warsztaty, wystawy i spotkania z artystami.

    Klubem festiwalowym tegorocznej edycji będzie wrocławski pub Mleczarnia!

    Cytat:
    Sprzedaż biletów i karnetów na festiwal już trwa! Można je kupić poprzez oficjalną stronę internetowej rezerwacji biletów oraz TicketPro. Znajduje się tam również przegląd wydarzeń festiwalowych, instrukcja zakupu online, a także wykaz punktów sprzedaży biletów.


    Linki:
    /Oficjalna strona festiwalu
    /Internetowa rezerwacja biletów
    /brave.event na last.fm
    /brave na myspace.com
    /brave.event na facebook.com
    /brave.group na facebook.com

    [ Dodano: 2009-06-27, 01:41 ]
    Brave Kids
    Dziecięca sztuka, która zmienia


    Tegoroczny Brave Festival wzbogaci się o nowy element - sztukę prezentowaną przez dzieci. W ramach Brave Kids, bo taką nazwę nosi projekt, we Wrocławiu wystąpią grupy z Ugandy, Rwandy i Nepalu. Występy Brave Kids odbędą się w dniach 4-6 lipca 2009 r.



    Brave Festival to wydarzenie, którego ideą jest prezentowanie ginących i nieznanych w szerokich kręgach kultur. Od 5 lat odważnie prezentuje rytuały, obrzędy i wierzenia ludzi z najdalszych, zapomnianych zakątków świata. W tym roku organizatorzy postanowili pokazać także sztukę dziecięcą - najmłodszych wykluczonych społecznie, sierot, ofiar waśni polityczno-społecznych i głodu. Trzy grupy z Afryki i Azji zaprezentują swoją sztukę oraz przygotują wspólny występ zwieńczający festiwal.

    • Grupa dzieci z Nepalu pod opieką międzynarodowej fundacji ROKPA przedstawi spektakl pt. Od bezdomności do samodzielności. Występ zobrazuje historię ich życia w Himalajach i drogę, którą przeszły od samego dołu hierarchii społecznej - żebrujących dzieci ulicy. Udział w festiwalu pozwala im na otrzymanie statusu artysty i osiągnięcie, choćby na chwilę, wyższego miejsca w nepalskiej drabinie społecznej.

    • Breakdance Project Uganda zaprezentuje pokaz popularnego tańca nowoczesnego. Misją breakdancerów z Afryki jest pokonywanie barier pomiędzy zwaśnionymi plemionami w swoim państwie, poprzez wspólny, ponadplemienny taniec. Kultywowanie jednej z kilkudziesięciu tradycji w kraju mogłoby przez inną grupę etniczną zostać uznane za prowokację, natomiast breakdance jest uniwersalnym narzędziem przekazywania wartości zarówno w Ugandzie jak i na całym świecie.

    • Mizero Children of Rwanda to z kolei ambasadorzy pokoju w Afryce. Trawiona wojnami domowymi Rwanda jeszcze niedawno tonęła we krwi. Teraz ocalali ludzie są wobec siebie nieufni, chowają urazę i żywią nienawiść. Ocalałe w trakcie ludobójstwa sieroty, prowadzone przez Jean’a Paul'a Samputu, laureata nagrody Ambasadora Pokoju 2007 przyznanej przez Uniwersalną Federację Pokoju, podróżują po całej Afryce i głoszą poprzez sztukę, że jedynym środkiem prowadzącym do pokoju jest przebaczenie i miłosierdzie. W tym roku swoje Pieśni wybaczenia zaśpiewają w Polsce.


    Tegoroczny Brave to ważne wydarzenie dla osób wrażliwych społecznie oraz poszukiwaczy nieznanych rytuałów i wierzeń. Możemy się spodziewać nie tylko zaskakujących spektakli, ale przede wszystkim szczerości i autentyczności wykonania oraz niezapomnianych spotkań z gośćmi z najdalszych zakątków świata.

    Program Brave Kids:
    04.07.2009, sobota

    05.07.2009, niedziela

    06.07.2009, poniedziałek


    Cytat:
    Sprzedaż biletów i karnetów na festiwal już trwa! Można je kupić poprzez oficjalną stronę internetowej rezerwacji biletów oraz TicketPro. Znajduje się tam również przegląd wydarzeń festiwalowych, instrukcja zakupu online, a także wykaz punktów sprzedaży biletów.


    Linki:
    /Oficjalna strona festiwalu
    /Internetowa rezerwacja biletów
    /Blog Brave’u - festiwal od środka / na bieżąco
    /brave.event na last.fm
    /brave na myspace.com
    /brave.event na facebook.com
    /brave.group na facebook.com

    d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 19,3ms. Zapytań do SQL: 18